Zmiany na trasach linii autobusowych

Od 18 lutego czekają nas zmiany tras linii autobusowych nr 11, 13, 18, 21, 24, 26, 27, 28, 31 oraz 84 w kierunku centrum. Utrudnienia spowodowane są rewitalizacją Starego Rynku i koniecznością zajęcia części ul. Mirowskiej.

O szczegółach mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Maciej Hasik:

Na odcinku ul. Mirowskiej od Placu Daszyńskiego do ulicy Nadrzecznej ruch będzie się odbywał po jednym pasie ruchu. Bez względu na to, czy to jedna czy druga ze stron będzie objęta pracami, czynna będzie tylko droga, relacji od Placu Daszyńskiego w kierunku Zawodzia. W tym kierunku będą mogły się poruszać zarówno autobusy MPK jak i samochody prywatne, oczywiście z należytą ostrożnością. W przeciwnym kierunku, w kierunku miasta, chcąc jechać od Zawodzia ul. Mirowską, musimy objechać te utrudnienia ul. Nadrzeczną i innymi drogami, przyległymi do Starego Rynku.

Przejazd autobusów ww. liniami do centrum będzie odbywał się według nowych zasad:

-Linie nr 11 i 13: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Spadek, Warszawską do I Alei NMP i dalej bez zmian. Linie nr 18, 21, 26, 27, 31 i 84: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Spadek do Garibaldiego i dalej bez zmian. Linia nr 28 kier. Parkitka: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Warszawską do Alei Jana Pawła II i dalej bez zmian. Linia nr 24 kier. Kukuczki: z Krakowskiej przez Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską do Alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.

Autobusów kursujących na zmienianych liniach nie obowiązują objazdy w przeciwnym kierunku, czyli Zawodzia, Mirowa, Kucelina, Błeszna i Rakowa. Jak dodaje Hasik, zmiany obejmą też przystanek Stary Rynek przy ulicy Warszawskiej:

Dla linii nr 18, 21, 26, 27, 28, 31 i 84 zostanie zawieszony przystanek Stary Rynek przy ulicy Warszawskiej, natomiast w zamian będzie obowiązywał przystanek Nadrzeczna usytuowany bezpośrednio za skrzyżowaniem tej ulicy z ulicą Mirowską. Dla linii 24 będzie również obowiązywał przystanek Stary Rynek przy ulicy Mirowskiej przy kościele Św. Zygmunta.

Według szacunkowych danych zmiana organizacji ruchu i zmian tras autobusów MPK potrwa do maja br.

TK