Zmiany w kursowaniu autobusów z powodu remontu przy estakadzie

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na brak przejazdu, spowodowany przebudową torowiska tramwajowego po zachodniej stronie estakady rakowskiej w kierunku Katowic od rana w środę, 31 lipca przez kilkanaście dni przystanek autobusowy ESTAKADA w kierunku Błeszna i Rakowa zostanie zawieszony.

Ponadto wprowadzone zostaną zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej, kursujących w kierunku Błeszna, Rakowa i ul. Korkowej, polegające na przejeździe wszystkich linii od przystanku PUSTA przez ulice Powstańców Śląskich i aleję Niepodległości i dalej w zależności od dalszej trasy:

linie nr 12, 24, 32 do przystanku CH JAGIELLOŃCZYCY,
linie 31, 34, 36 do przystanku ESTAKADA przy alei Pokoju (w sąsiedztwie zakładu fryzjerskiego),
linia nr 20 do przystanku PZU przy ul. Jagiellońskiej (obok „Wafelka”)
linie 10, 35 do przystanku PZU przy al. 11 Listopada.

Linie podmiejskie nr 53, 57, 58, 59, 65, 67 i 68 po wyjeździe z zajezdni będą kursować ulicą Źródlaną i od przystanku zastępczego POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH przy alei Niepodległości do alei Wojska Polskiego i przystanku CH JAGIELLOŃCZYCY i dalej bez zmian.

UWAGA! Na przystanku zastępczym POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH przy alei Niepodległości obowiązuje obsługa pasażerów tylko dla linii podmiejskich oraz dodatkowo linii nr 38 i linii zastępczej komunikacji tramwajowej nr 01, 02 i 03.

Objazdy nie obowiązują w kierunku centrum.

Za utrudnienia przepraszamy

źródło: MZDiT w Częstochowie