Zmiany w Rakowie

Fot. rakow.com

W sporcie sytuacja zmienia się dynamicznie. Nie inaczej jest w Rakowie Częstochowa. Okno transferowe zostało już zamknięte, zespół zasiliło kilku ciekawych piłkarzy, ale w ostatnim czasie w częstochowskim klubie doszło także do rotacji na poziomie skautingu oraz zapowiedziano zmiany w sztabie trenerskim.

W kwestii klubowego skautingu zmiany były wręcz wymagane. Transfery z zeszłego sezonu nie należały do najlepszych. Można wręcz powiedzieć, że były po prostu nieudane. Na szczęście zauważyli to nie tylko kibice, ale przede wszystkim osoby za to odpowiedzialne. Konsekwencją tego było zatrudnienie na początku września nowego szefa działu skautingu Bernarda Kapuścińskiego.

– Cały czas zachodzą zmiany w klubie przede wszystkim personalnie. Dochodzi do zmian na stanowisku kierowniczym skautingu, ale też wśród skautów. Również my wszyscy, jako klub wyciągamy wnioski oraz jesteśmy coraz bardziej doświadczeni w tym obszarze – mówił Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa.

Zmiana zajdzie również w sztabie szkoleniowym. Stanowisko kierownika drużyny z przyczyn osobistych opuszcza Piotr Maćkowiak. Jego miejsce ma zająć zwycięzca konkursu ogłoszonego przez klub. Raków przygotował również konkurs na posadę asystenta trenera Marka Papszuna.

– Konkursy są pomysłem właściciela klubu. Chcemy otworzyć się przede wszystkim na osoby młode, niekoniecznie z większym doświadczeniem. Będą to osoby dodatkowe w sztabie trenerskim.

Natomiast główne zmiany obserwujemy w składzie drużyny. Od początku sezonu widać, że klub odrobił lekcje i przeprowadził bardziej przemyślane transfery. Zespół zasiliło dwóch napastników, w tym Vladislavs Gutkovskis, który zaliczył bardzo dobre wejście w sezon. Z Rakowa jednocześnie odeszło czterech obrońców, jednak w ich miejsce sprowadzono tylko jednego. Wydawało się, że skład uzupełniony zostanie zawodnikami z akademii, jednak większość młodych chłopców nie jest jeszcze na to gotowa.

– Są to zawodnicy prezentujący wysoki poziom sportowy, ale też pasujący do profilu klubu. Szukaliśmy lewonożnego stopera, zawodników na pozycję numer dziesięć oraz napastników. Oceniliśmy, że to właśnie ci zawodnicy najbardziej pasują do zespołu. Niestety w tej chwili kadra nie będzie uzupełniona zawodnikami z akademii, ponieważ ich poziom sportowy nie jest na razie odpowiedni – dodał trener Rakowa.

Okno transferowe zostało zakończone w związku z tym, więcej zmian w kadrze zespołu nie będzie. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji trenera. Jedynie ośmiu piłkarzy wyjechało na zgrupowania swoich kadr narodowych. Daniel Szelągowski, Oskar Krzyżak, Kacper Trelowski pojechali na zgrupowanie kadry U-19, a Kamil Piątkowski na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

KP