Zmiany w rozkładach jazdy MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wprowadza kilka zmian w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zmiany spowodowane są wnioskami pasażerów. MPK chcę także poprawić wygodę podróżowania. O zmianach w rozkładzie linii nr 13 mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie:

Rozwijamy sieć połączeń z gminami ościennymi. I tak trasa 13 zostaje wydłużona. Od 1 lutego jej kurs zostaje wydłużony do Wierzchowiska. Dla pasażerów zostają udostępnione nowe zespoły przystankowe: KIEDRZYN III – w pobliżu skrzyżowania ulicy Ludowej z Jemiołową, WOLA KIEDRZYŃSKA – przy skrzyżowaniu DW483 z drogą prowadzącą do Wierzchowiska, WIERZCHOWISKO – DŁUGA I – przy ul. Długiej w Wierzchowisku, WIERZCHOWISKO – DŁUGA II przy ul. Długiej w Wierzchowisku, WIERZCHOWISKO – pętla przy szkole w Wierzchowisku.

Na całej linii nr 13 będzie obowiązywać miejska taryfa biletowa. Rozkład jazdy ulega znaczącym zmianom we wszystkie dni tygodnia na całej trasie. Zmianom ulegają również rozkłady innych linii autobusów:

14 – niewielkie zmiany w zakresie kursów przedłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP, 17 – przesunięte pojedyncze kursy około godziny 6-7 rano w dni robocze, wakacyjne i soboty, 18 – zmienione godziny odjazdów we wszystkie dni tygodnia, dodatkowe 2 kursy w dni robocze, 19 – korekta dwóch kursów w niedziele i święta.

Zmiany nastąpią także na liniach autobusów, które kursują w strefie ekonomicznej:

–  Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firm, dokonaliśmy korekty linii nr 23 – korekta godzin odjazdów z KSSE Skorki po godzinie 22 oraz zmniejszenie ilości kursów tylko w soboty, 26 – niewielkie zmiany godzin kursów we wszystkie dni tygodnia, poprawiające dojazdy do pracy i szkół z ulicy Bursztynowej, 28 – cały rozkład nowy, z synchronizacją odjazdów z liniami nr 13 i 24, 37 – korekty godzin kursów we wszystkie dni tygodnia oraz lepsza koordynacja z linią nr 17. 

A co o tych wszystkich zmianach i kursowaniu autobusów myślą częstochowianie?

– Autobusy są opóźnione, przychodzę na przystanek, czekam i mojego autobusu nie ma. – mówi jedna z częstochowianek. – Każda zmiana jest na pewno dobra. – mówi częstochowianka. – Bardzo fajna sprawa. – mówi mieszkaniec Częstochowy. – Numer 13 linii MPK jeździ fatalnie, spóźnia się, czekając tak długo na autobus przeziębiam się. – mówi częstochowianka.

Ze względu na prowadzone roboty na ulicy 1 Maja, od poniedziałku 27 stycznia został przeniesiony przystanek I URZĄD SKARBOWY w kierunku ronda Mickiewicza o ok. 200 metrów dalej, w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Filomatów. Szczegóły zmian na stronie www.mzd.czest.pl.