Zmiany w składzie Tauron AZS Częstochowa

I to wcale nie małe, bowiem z zespołem pożegnał się trener częstochowskiej drużyny Sinan Cem Tanik. Oficjalny komunikat pojawił się na stronie klubu w minioną niedzielę 25 listopada.

Dotychczasowy szkoleniowiec AZS-u to były siatkarz, grający na polskich parkietach w barwach AZS-u Olsztyn w latach 2006-2008 oraz topowych klubach ligi tureckiej. Ponad 200-krotny reprezentant Turcji, oraz jej wieloletni kapitan. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2014 roku, został Dyrektorem Sportowym w Galatasaray Stambuł, a następnie był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Turcji. Do Plus Ligi zawitał ponownie już jako Trener w 2017 roku, obejmując Effector Kielce w połowie sezonu.

O decyzji dotyczącej zmiany trenera, rozmawiamy z prezesem klubu, Kamilem Filipskim:

Sinan Tanik podał się do dymisji i zarząd tę dymisję przyjął ze skutkiem na dzień wczorajszy. Na pewno oznacza to zmiany w organizacji i strategii całego klubu i drużyny, natomiast sami widzimy, jako kibice, jako zarząd klubu i jako sympatycy AZS-u, że potrzebujemy zwycięstw i punktów. Sądzimy, że drużyna, którą mamy ma wystarczający potencjał do tego, żeby bić się z najlepszymi w tej lidze. Mamy nadzieję, że ta decyzja wpłynie pozytywnie na zespół i będzie kolejnym impulsem do tego, aby powalczyć o zwycięstwa. Wiemy, jak dużo w siatkówce zależy od mentalności i umiejętności pozaboiskowych, takiego „team spirit”. W związku z tym, mamy nadzieję, że nowy trener właśnie na tym się skoncentruje i dzięki temu drużyna się jeszcze bardziej scali. Zawodnicy zostali oczywiście o tym poinformowani. Również trener odbył z zawodnikami rozmowy na ten temat, po części także i osobiste. Wiem, że wielu zawodników bardzo ceni warsztat Sinana Tanika i ja osobiście również go doceniam. Jest to takie amerykańskie podejście i styl, który jest potrzebny i daje on duży powiew świeżości. Natomiast bardzo dużo rzeczy złożyło się ta decyzję, którą podjęliśmy. Dla nas przede wszystkim liczy się dobro klubu i beż względu na personalia zawsze będziemy podejmowali decyzje, które w naszej opinii mogą wpłynąć na to, że klub będzie funkcjonował coraz lepiej.

Kto zajmie miejsce Sinana Tanika? Na razie nie wiadomo. Prezes zapewnia, że oficjalnie decyzja zarządu pojawi się w mediach najpóźniej jutro. Wszystkich sympatyków drużyny zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie Tauron AZS Częstochowa.

KF