Znamy sponsorów Włókniarza w sezonie 2019

Sezon żużlowy zainaugurujemy dopiero 5 kwietnia 2019 r., ale już teraz mamy dobre wiadomości dla sympatyków czarnego sportu. W środę, 12 grudnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik przedstawił sponsora tytularnego i strategicznego klubu. Sternik Włókniarza poinformował również o przedłużeniu umowy sponsorskiej na nazwę stadionu przy ul. Olsztyńskiej.

Sponsorem tytularnym klubu został ponownie forBET, a strategicznym – firma zielona-energia.com. Włókniarz przedłużył również umowę na nazwę stadionu z firmą SGP na kolejne trzy lata. – Dla nas bardzo ważna jest wiarygodność pod względem sportowym i finansowym. Cieszę się, że udało się nam porozumieć ze sponsorami – przyznał Michał Świącik.

Prezes firmy SGP Mariusz Puto zapowiedział montaż nowego telebimu na stadionie przy ul. Olsztyńskiej, a Mariusz Klimczyk z firmy zielona-energia.com przedstawił plany zamontowania nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej na dachu klubowego budynku Włókniarza. – To zapewni darmową i czystą energię dla klubu. Zmodernizujemy również szatnie zawodników, w których woda będzie ogrzewana właśnie za pomocą fotowoltaiki. Stadion Włókniarza będzie pierwszym w Polsce obiektem wyposażonym w odnawialne źródła energii – powiedział Mariusz Klimczyk.

W konferencji prasowej wziął także udział Paweł Przedpełski, który niedawno zmienił plastron drużyny Get Well Toruń na ten z wizerunkiem lwa. – Bardzo cieszę się z tej zmiany. To dla mnie nowe wyzwanie. Bardzo intensywnie przygotowuję się do sezonu, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym i nastawiam się na fajne ściganie. Widać, że w Częstochowie panuje świetna atmosfera. W nowym sezonie dam z siebie wszystko – przyznał żużlowiec.

Kontrakt z Włókniarzem przedłużył również Adrian Miedziński. Dlaczego? – A dlaczego nie? Dobrze się tutaj czuję, więc nie chcę tego zmieniać. Mamy ciekawy zespół, wzmocniony na każdej pozycji. Jesteśmy drużyną mocniejszą niż w zeszłym sezonie, ale w naszej lidze każdy zespół może przegrać i wygrać z pozostałymi. Mam nadzieję, że końcowy wynik będzie korzystny dla Włókniarza – powiedział „Miedziak”.

Sezon 2019 forBET Włókniarz Częstochowa zainauguruje na torze przy ul. Olsztyńskiej meczem z Cash Broker Stalą Gorzów. Spotkanie zaplanowano na 5 kwietnia.

Maciej Orman