AZS postawił się Resovii

DSC2800

AZS Częstochowa przegrał w Hali Sportowej Częstochowa z obrońcą tytułu mistrza kraju – Resovią Rzeszów 1-3 (25,-22,-21,-19) w 1. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Biało-zieloni długo stawiali zacięty opór utytułowanemu rywalowi, ale ostatecznie komplet punktów zagarnęli siatkarze z Rzeszowa.

Akademicy najskuteczniej grali w pierwszej partii, w której prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8-7 , a na drugiej 16-13. Niestety w ostatniej chwili rzeszowianie doszli gospodarzy i set rozstrzygnął się w grze na przewagi. Ostatecznie po autowym ataku Pencheva, AZS zwyciężył 27-25.

Druga partia również rozpoczęła się od dobrej gry akademików. Po bloku na Achremie było 5-3, wtedy w drużynie AZS-u zaczęło szwankować przyjęcie zagrywki i do głosu doszli goście, którzy prowadzili już na pierwszej przerwie technicznej 8-6, a na kolejnej już 16-13. Wtedy nastąpił zryw gospodarzy, którzy wyrównali stan meczu na po 17. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu po 20. Niestety wówczas cztery kolejne akcje wygrali rzeszowianie i stało się jasne, że za chwilę na tablicy wyników będzie widniał remis. Ostatecznie Resovia wygrała drugą partię 25-22.

Trzeci i czwarty set to już wyraźna przewaga mistrzów Polski, którzy w pewnym momencie włączali wyższy bieg i odjeżdżali akademikom, którzy co prawda próbowali jeszcze ambitnie walczyć, ale trener Bąkiewicz nie dysponował takimi zmiennikami jak jego vis a vis. Dobre zmiany w rzeszowskiej ekipie dali atakujący Jochen Schoeps oraz rozgrywający Fabian Drzyzga natomiast po drugiej stronie siatki pojawił się choćby Stanisław Wawrzyńczyk, który miał poprawić przyjęcie, a zamiast tego szybko stał się celem zagrywek gości. W efekcie Resovia wygrała trzecią partię 25-21, a czwartą odsłonę 25-19 i całe spotkanie 3-1.

PB/foto.: Marcin Jędryka