Bartek Mirecki Mistrzem Polski i Europy!

Fot. Zespół prasowy BM Racing Team

Częstochowski kierowca wyścigowy – Bartłomiej Mirecki został w miniony weekend Mistrzem Europy Środkowej FIA CEZ/ESET V4 CUP w wyścigach długodystansowych. Wraz ze swoim zespołowym kolegą – Szymonem Jabłońskim startowali w cyklu za kierownicą sportowego Hyundaia i30 N TCR.

Ostatni wyścig odbył się w sobotę na węgierskim torze Hungaroring – znanym między innymi z wyścigów Formuły 1. Mirecki i Jabłoński wygrali w swojej klasie, zajmując jednocześnie siódmą pozycję spośród wszystkich kierowców, plasując się tuż za najmocniejszymi pojazdami. W ten sposób rajdowcy częstochowskiego zespołu BM Racing Team potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję, zwyciężając w swojej klasie cały cykl wyścigów.

– Kwalifikacje potraktowaliśmy wraz z zespołem bardzo treningowo, co dało nam dość odległe 21. miejsce na polach startowych, jednak dobry start Szymona Jabłońskiego pozwolił awansować dość szybko do najlepszej dziesiątki. Po 30 minutach zasiadłem za kierownicę Hyundaia na drugą część wyścigu i z rekordowymi czasami okrążeń awansowałem do siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej oraz wygrywając z przewagą niemal 30 sekund nad drugim zawodnikiem w naszej klasie. Bardzo dobra wspólna jazda, wiedza, doświadczenie oraz taktyka na każdej z rund zaowocowała kolejnym cennym tytułem w wyścigowym CV nas wszystkich – komentował po wyścigu na Węgrzech Bartłomiej Mirecki.

Mistrzostwo Europy Środkowej FIA CEZ w wyścigach długodystansowych to nie jedyny tegoroczny tytuł Bartłomieja Mireckiego. Razem z Szymonem Jabłońskim zdobyli także tytuł Mistrzów Polski w wyścigach długodystansowych. W cyklu tym także startowali samochodem Hyundai i30 N TCR.

– Był to dla całego mojego zespołu BM Racing Team bardzo wymagający sezon. Rozpoczął się później niż zwykle, a nasi kierowcy rywalizowali w kilku seriach. Spowodowało to, że od samego początku sezonu mieliśmy tylko dwa wolne weekendy. Wymagało to bardzo dużej mobilizacji i pracy pomiędzy wyścigami, aby właściwie przygotowywać samochody do startów. Ważna była też logistyka, ponieważ niemal cały czas byliśmy w trasie pomiędzy torami wyścigowymi. Dodając do tych wysiłków bardzo dobrą dyspozycję naszych kierowców, kończymy ten rok z kilkoma tytułami i bardzo dobrymi wynikami całej naszej ekipy – dodał Bartłomiej Mirecki.

Reasumując dotychczasowe osiągnięcia rajdowców w ekipie BM Racing Team, Bartek Mirecki, wspólnie z Szymonem Jabłońskim zdobyli m.in. Mistrzostwo Europy Środkowej FIA CEZ/ESET V4 CUP w wyścigach długodystansowych oraz zwycięstwo w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

BNO