Bartek Mirecki mistrzem Polski

Częstochowski kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki po raz kolejny wywalczył tytuł mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Wystarczającą liczbę punktów, aby stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji sezonu, zdobył już dwa wyścigi przed końcem mistrzostw.

W miniony weekend na Łotwie, gdzie rozgrywana była jedna z rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Bartłomiej Mirecki wystartował za kierownicą Renault Clio CUP. W pierwszym wyścigu dojechał na drugiej pozycji. Pozwolił się wyprzedzić jedynie swojemu koledze z zespołu BM Racing Team Szymonowi Jabłońskiemu, który walczy o podium w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Druga pozycja pozwoliła uzyskać niezbędną przewagę punktową i Bartek Mirecki może być już pewny zdobycia tytułu. W drugim wyścigu na Łotwie zawodnik Automobilklubu Częstochowskiego postawił kropkę nad i, mijając linię mety na pierwszym miejscu.

W Rydze Bartłomiej Mirecki startował nie tylko w sprintach, ale też w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym. Jego zmiennikami byli koledzy z BM Racing Team: Karol Urbaniak i Szymon Jabłoński.

W sobotnim wyścigu Mirecki zajął jednocześnie 1. i 2. miejsce! Jak to możliwe? Podczas jednego z wyścigów wystartował w dwóch samochodach, zmieniając się ze swoimi zespołowymi kolegami.

Przed Bartkiem Mireckim jeszcze jedna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także obrona tytułu mistrza Europy FIA CEZ za kierownicą Formuły Renault 2.0.

Wyniki naszego kierowcy, a także zdjęcia, filmy i transmisje z wyścigów można śledzić za pośrednictwem stron internetowych: www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficial, www.instagram.com/bm_racing_team oraz www.bartekmirecki.pl

źródło: zespół prasowy BM Racing Team