Bocar Włókniarz Częstochowa drugi w Tarnowie

W środę na stadionie miejskim w Tarnowie rozegrana została kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Po dwóch drużynowych zwycięstwach w Krośnie w tarnowskiej rundzie DMPJ młodzi zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa musieli uznać wyższość żużlowców z Lublina, którzy z dorobkiem 28 punktów okazali się najlepsi. Lwy zdobyły łącznie 26 punktów ,zajmując drugie miejsce, natomiast 21 punktów zdobyli gospodarze zawodów.

Najlepiej punktującymi w ekipie Bocar Włókniarza Częstochowa zostali Jakub Miśkowiak oraz Bartłomiej Kowalski – obaj zdobyli po 10 punktów.

Speed Car Motor Lublin – 28 pkt.
4. Wiktor Lampart – 9 (1,3,2,3)
5. Wiktor Trofimow jr – 12 (3,3,3,3)
6. Maciej Kuromonow – 7 (2,2,1,2)

II forBET Włókniarz Częstochowa – 26 pkt.
10. Mateusz Świdnicki – 6 (2,2,0,2)
11. Jakub Miśkowiak – 10 (3,3,1,3)
12. Bartłomiej Kowalski – 10 (2,3,3,2)

III Unia Tarnów – 21 pkt.
1. Mateusz Cierniak – 8 (2,3,3,-)
2. Dawid Rempała – 3 (0,-,1,2)
3. Przemysław Konieczny – 7 (1,3,-,3)
19. Mateusz Gzyl – 3 (0,2,1)

IV Lokomotiv Daugavpils – 16 pkt.
7. Elvis Avgucevics – 6 (1,2,3,0)
8. Daniił Kołodinski – 8 (3,2,2,1)
9. Rudolfs Sprogis – 2 (0,2,w,0)

V Speedway Wanda Śląsk Świętochłowice – 11 pkt.
13. Mateusz Pacek – 3 (d,d,1,2)
14. Marcel Krzykowski – 3 (2,0,1,-)
15. Krystian Stefanów – 5 (3,1,1,-)
23. Dawid Kołodziej – 0 (u,0)

VI Wilki Krosno – 6 pkt.
16. Patryk Zieliński – 0 (t,d,w,0)
17. Mateusz Majcher – 3 (1,d,1,1)
18. Łukasz Szczęsny – 3 (1,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. Trofimow jr, Cierniak, Lampart, Rempała
2. MiśkowiakŚwidnicki, Avgucevics, Sprogis
3. Stefanów, Krzykowski, Szczęsny, Zieliński (t)
4. MiśkowiakKowalski, Konieczny, Gzyl
5. Kołodinski, Sprogis, Stefanów, Pacek (d)
6. Lampart, Kuromonow, Majcher, Zieliński (d)
7. Cierniak, Avgucevics, Rempała, Sprogis (w)
8. KowalskiŚwidnicki, Szczęsny, Majcher (d)
9. Trofimow jr, Kuromonow, Stefanów, Krzykowski
10. Avgucevics, Kołodinski, Majcher, Zieliński (w)
11. Konieczny, Rempała, Krzykowski, Pacek (d)
12. Trofimow jr, Lampart, MiśkowiakŚwidnicki
13. Cierniak, Gzyl, Majcher, Szczęsny
14. KowalskiŚwidnicki, Pacek, Kołodziej (u)
15. Lampart, Kołodinski, Kuromonow, Sprogis
16. MiśkowiakKowalski, Kołodinski, Avgucevics
17. Trofimow jr, Kuromonow, Szczęsny, Zieliński
18. Konieczny, Pacek, Gzyl, Kołodziej

foto i tekst: www.wlokniarz.com