„Był tytanem pracy” – Radosław Panas o Rafale Dymowskim

fot. Stal Nysa

Nie żyje były reprezentant Polski w siatkówce Rafał Dymowski. W przeszłości występował m.in w AZS-ie Częstochowa i Stali Nysa. Z częstochowską drużyną zdobył trzykrotnie Mistrzostwo kraju. Miał 48 lat, był zakażony koronawirusem.

O śmierci byłego siatkarza poinformował na swoim profilu facebookowym klub Stal Nysa. „Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas były wieloletni reprezentant naszego Klubu oraz reprezentacji Polski – Rafał Dymowski. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje” – poinformował nyski klub. Rafała Dymowskiego wspomina jego kolega z parkietu Radosław Panas.

Kiedy dowiedziałem się o śmierci Rafała byłem zdruzgotany. Widzieliśmy się jeszcze w tym roku na turnieju juniorów w Nysie, gdzie mieszkał. W Stali pracowało jego dwóch synów, jeden grał jako zawodnik, a drugi był konferansjerem. To nie był najbardziej utalentowany chłopak jakiego widziałem, ale był tytanem pracy. Dzięki zaangażowaniu potrafił wywalczyć sobie miejsce w szóstce bardzo wtedy mocnego AZS-u. To wielka tragedia dla całego świata siatkówki – powiedział Radosław Panas dla Radia Fiat.

O śmierci siatkarza poinformował też jego syn Paweł, który na swoich mediach społecznościowych napisał „Niestety – przegrał ciężką walkę z covidem”.