Centrum Szkoleniowe Skry – przy Loretańskiej rusza nowy projekt

Fot. facebook.com/Młoda Skra

Jednym z głównych zadań klubu Skra Częstochowa jest od lat szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej w różnych formach organizacji. Najnowszym projektem klubu z ulicy Loretańskiej jest Centrum Szkoleniowe Skry – rozszerzona forma poprzednich inicjatyw na podstawie zajęć piłkarskich z najmłodszymi adeptami.

Projekt „Centrum Szkoleniowe Skry” nie jest projektem komercyjnym. Motywem przewodnim jest dobra zabawa, rozwój dziecka poprzez aktywność fizyczną oraz wychowanie młodych zawodników, którzy w przyszłości mogliby zasilić grupy młodzieżowe Skry. Na początku działalności zajęcia będą prowadzone w trzech lokalizacjach na terenie miasta przez dwóch zaangażowanych w pracę trenerów. Te lokalizacje to sale gimnastyczne przy Szkołach Podstawowych: 13 (Lisiniec), 19 (Zawodzie) oraz 38 (Parkitka). Rodzice zainteresowani projektem mogą bezpośrednio kontaktować się z trenerem Karolem Pikoniem (530-534-626).

Oprócz samych treningów CSS przygotowało inne atrakcje dla najmłodszych. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość cyklicznego rozgrywania spotkań kontrolnych z innymi oddziałami, podczas swojej przygody ze Skrą młody adept futbolu będzie miał możliwość oglądania drugoligowych zmagań seniorskiej drużyny oraz wyprowadzania zawodników na boisko. Na koniec sezonu planowany jest festyn na obiektach Klubu.

Do kogo projekt jest skierowany? Centrum Szkoleniowe Skry zostanie podzielone na trzy grupy. Najmłodsza – „biała” to zajęcia maksymalnie dla 15 dzieci z roczników 2017 oraz 2018. Rodzice na sali będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Zajęcia będą trwały 60 minut. Kolejny etap to dołączenie do grupy „niebieskiej” dla dzieci z roczników 2015 oraz 2016. Całość zwieńczy grupa „czerwona”, w której będzie mogło trenować 20 dzieciaków z roczników 2012-2014. Zajęcia w najstarszej grupie trwać będą 75 minut.

BNO
Źródło: BP Skra Częstochowa