Górnik Zabrze – Raków Częstochowa, mecz na szczycie

fot.: RKS Raków Częstochowa

Raków Częstochowa i Górnik Zabrze to zdecydowanie dwa najlepsze kluby początku tego sezonu w PKO Ekstraklasie. Oba kluby mają po 13 punktów na swoim koncie, a teraz przed nimi bezpośrednie spotkanie.

W sobotnie popołudnie będziemy mogli zobaczyć starcie dwóch drużyn stawiających na ofensywną grę i ustawienie z trójką obrońców. Pojedynek na szczycie tabeli PKO Ekstraklasy. Zarówno Raków Częstochowa jak i Górnik Zabrze to dwie rewelacje tego sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Do tego oba kluby mają identyczny bilans meczów (4 wygrane, 1 remis, 1 porażka) oraz mają podobne bilanse bramkowe. Będzie to również starcie dwóch najlepszych strzelców klubów. W Rakowie świetnie rozpoczął sezon Vladislavs Gutkovskis i ma już na koncie 4 bramki, natomiast Górnik w swoich szeregach posiada aktualnie najlepszego strzelca Ekstraklasy Jesusa Jimeneza, który jak dotąd zaliczył 5 trafień:

Podejście do spotkania mamy optymistyczne. Wiadomo jest to mecz na szczycie, obie drużyny grają otwarty, widowiskowy futbol. Także mecz zapowiada się bardzo ciekawie i my podchodzimy do niego optymistycznie. Martwiące jest jedynie to, że mecz będzie bez udziału publiczności. Jest to związane z tym, że teraz jesteśmy objęci czerwoną strefą, ale pracujemy swoim rytmem i zgodnie z planem więc nie ma co narzekać – mówił trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun.

Mecz 7 kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze – Raków Częstochowa odbędzie się w sobotę 17 października, o godzinie 17:30, na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Spotkanie sędziował będzie Tomasz Kwiatkowski.

KP