Miedziński i Przedpełski z awansem w IMP

W środę, 22 maja na torze w Bydgoszczy odbył się ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. W zawodach z bardzo dobrej strony pokazali się żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa. Adrian Miedziński wywalczył 14 punktów, wygrywając całe zawody. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Przedpełski, który zapisał przy swoim nazwisku 13 punktów.

Wyniki:

1. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 13 (2,3,2,3,3)
4. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)- 13 (3,2,3,2,3)
5. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 12 (3,2,3,1,3)
6. Kamil Brzozowski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (3,0,2,2,2)
7. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno) – (2,3,2,0,2)
8. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (1,1,2,2,2)
—————————————
9. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (2,u,1,2,1) + pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
—————————————
10. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź) – (2,1,1,1,1) + drugie miejsce w biegu dodatkowym
11. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (0,0,1,3,1)
12. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra)  – (1,2,1,0,0)
13. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – (1,1,0,1,1)
14. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – (d,2,d,1,w)
15. Mikołaj Curyło (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (0,1,w,0,0)
16. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – (0,0,0,d,-)
17. Dominik Kossakowski (Speedway Wanda Kraków) – (0,0)
18. Damian Adamczak (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – NS

Bieg po biegu:
1. (64,40) Brzozowski, Jabłoński, Orwat, Curyło
2. (64,04) Miedziński, Przedpełski, Buczkowski, Żupiński
3. (63,74) Protasiewicz, Krakowiak, Tonder, Kopeć-Sobczyński
4. (64,15) Smektała, Jędrzejewski, Kościelski, Walasek (d)
5. (64,22) Przedpełski, Protasiewicz, Jędrzejewski, Brzozowski
6. (63,95) Buczkowski, Walasek, Curyło, Kopeć-Sobczyński
7. (63,55) Miedziński, Smektała, Orwat, Krakowiak (u)
8. (64,16) Jabłoński, Tonder, Kościelski, Żupiński
9. (66,27) Buczkowski, Brzozowski, Krakowiak, Kościelski
10. (65,30) Smektała, Przedpełski, Tonder, Curyło (w)
11. (64,55) Protasiewicz, Orwat, Żupiński, Walasek (d)
12. (65,89) Miedziński, Jabłoński, Jędrzejewski, Kopeć-Sobczyński
13. (66,89) Miedziński, Brzozowski, Walasek, Tonder
14. (66,03) Żupiński, Krakowiak, Jędrzejewski, Curyło
15. Przedpełski, Orwat, Kościelski, Kopeć-Sobczyński (d)
16. (65,84) Buczkowski, Protasiewicz, Smektała, Jabłoński
17. (65,18) Smektała, Brzozowski, Żupiński, Kossakowski
18. (65,46) Protasiewicz, Miedziński, Kościelski, Curyło
19. (65,33) Buczkowski, Orwat, Jędrzejewski, Tonder
20. (66,02) Przedpełski, Jabłoński, Krakowiak, Kossakowski
dodatkowy o 9. miejsce. (65,89) Krakowiak, Jędrzejewski

foto i tekst: www.wlokniarz.com