Pewna wygrana Rakowa ze Stalą Mielec

W pierwszym letnim meczu kontrolnym Raków Częstochowa pokonał Stal Mielec 3:0. Bramki dla “Czerwono-Niebieskich” zdobyli Szymon Lewicki, Jakub Apolinarski i Emir Azemović.

Obie drużyny znajdują się w nieco innych fazach przygotowań do rozgrywek w sezonie 2018/2019, bowiem Raków rozpoczął treningi tydzień wcześniej, niż Stal.

To był udany sparing w wykonaniu podopiecznych trenera Marka Papszuna. Mądra gra w defensywie, a także skuteczność pod bramką rywala zapewniła naszej drużynie pierwsze zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym. W sobotnim test-meczu “Czerwono-Niebiescy” przeważali przez większą część gry. Piłkarze Stali Mielec oddali co prawda kilka strzałów, ale nie zagroziły one bramce Rakowa. W starciu z mielczanami zagrali wszyscy nowi piłkarze.

Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Lewicki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Daniel Bartl. Na 2:0 w 46. minucie meczu podwyższył Jakub Apolinarski, wykorzystując dogranie od Piotra Malinowskiego. Wynik spotkania ustalił nowy duet naszego zespołu – Andrija Luković dograł piłkę do Emira Azemovicia, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Nasz zespół miał jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak po strzałach m.in. Sebastiana Musiolika i “Maliny” futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

Raków kończy tym samym tygodniowy obóz przygotowawczy w Woli Chorzelowskiej. Nasi piłkarze wrócą do Częstochowy z dobrymi humorami i energią do dalszej pracy przed nadchodzącym sezonem Ekstraklasy.

Raków (I połowa): Gliwa – Piątkowski, Petrasek, Kasperkiewicz (18. Szymonowicz), Kun, Schwarz, Sapała, Bartl, Domański, Nouvier, Lewicki

Raków (II połowa): Gliwa (56. Górski) – Szymonowicz, Petrasek (56. Kasperkiewicz), Azemović, Malinowski, Sapała (56. Ślęzak), Babenko, Domański (56. Pavlas), Apolinarski, Luković, Musiolik