Raków Częstochowa wygrał z Wisłą Płock 4:1 w piątym meczu kontrolnym przed sezonem 2019/2020 w PKO Ekstraklasie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sebastian Musiolik, Felicio Brown Forbes i Maciej Domański (dwie).

Dla Rakowa Częstochowa było to pierwsze starcie tego lata z inną drużyną z Ekstraklasy. “Czerwono-Niebiescy” wyszli na to spotkanie bez żadnych kompleksów i już w 9. minucie gry Patryk Kun strzałem z dystansu starał się pokonać Bartłomieja Żynela. W odpowiedzi na bramkę Michała Gliwy niecelnie uderzał Alen Stevanović. Kilkanaście minut później znów było gorąco w polu karnym Wisły Płock. Do dośrodkowania Kuna dopadł Tomas Petrasek i oddał strzał, po którym futbolówka minimalnie minęła bramkę płocczan. Przełamanie nastąpiło w 38. minucie sobotniego starcia. Sebastian Musiolik wykończył dokładne dogranie Jakuba Apolinarskiego i wyprowadził częstochowian na jednobramkowe prowadzenie. Było to czwarte trafienie naszego napastnika w meczach kontrolnych. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego jeszcze przed przerwą starali się doprowadzić do wyrównania, jednak strzał Alana Urygi z 44. był nieskuteczny. Chwilę potem sędzia zakończył pierwszą część gry.

W ósmej minucie drugiej połowy zawodnicy trenera Leszka Ojrzyńskiego zdobyli bramkę na 1:1. Jej autorem był Ricardinho, który mocnym strzałem pokonał Jakuba Szumskiego. Kilka minut później tylko ofiarna postawa defensorów Wisły powstrzymała Emira Azemovicia przed zdobyciem drugiej bramki dla “Czerwono-Niebieskich”. Z dobrej strony pokazał się też Jakub Szumski, który w kapitalnym stylu obronił dwa uderzenia Riccardo Gryma. Podopieczni trenera Marka Papszuna wyszli na prowadzenie w 71. minucie gry. Najlepiej w zamieszaniu w polu karnym Wisły Płock odnalazł się Felicio Brown Forbes i to właśnie on zdołał skierować futbolówkę do siatki. Piłkarze Rakowa poszli za ciosem, bo w 79. minucie było już 3:1! Brown Forbes uderzył w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Maciej Domański. Chwilę potem “Doman” zapisał na swoim koncie drugie trafienie, pokonując w 83. minucie bezradnego Żynela. Pomimo niekorzystnego wyniku, podopieczni trenera Ojrzyńskiego starali się zaskoczyć Szumskiego, który w sobotę był w bardzo dobrej dyspozycji. W 85. minucie nasz bramkarz popisał się kolejną interwencją, tym razem po uderzeniu Dominika Furmana. Kibice, którzy w Warszawie oglądali to widowisko, nie zobaczyli już więcej bramek. Spotkanie zakończyło się wygraną Rakowa 4:1.

Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna było to bardzo udane zakończenie drugiego okresu przygotowawczego. Przed “Czerwono-Niebieskimi” okres treningów w Częstochowie, a już za dwa tygodnie ruszą rozgrywki PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020!

Raków Częstochowa – Wisła Płock 4:1 (1:0)

1:0 – Sebastian Musiolik (38.)

1:1 – Ricardinho (53.)

2:1 – Felicio Brown Forbes (71.)

3:1 – Maciej Domański (79.)

4:1 – Maciej Domański (83.)

Raków (I połowa): Gliwa – Kasperkiewicz, Petrasek, Szymonowicz, Kun, Babenko (35. Schwarz), Sapała, Apolinarski, Nouvier, Szczepański, Musiolik

Raków (II połowa): Szumski – Szymonowicz (70. Piątkowski), Petrasek (75. Kasperkiewicz), Azemović, Skóraś, Sapała (60. Babenko, 79. Lewicki), Schwarz, Malinowski, Luković, Domański, Brown Forbes

źródło: rksrakow.pl