Raków wygrywa z Garbarnią. Libiąż nie dojechał

rakow - garbarnia

Piłkarze Rakowa Częstochowa okazali się lepsi w rozgrywanym w sobotnie południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią meczu sparingowym z Garbarnią Kraków. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Pierwszego gola w meczu zdobyli goście po strzale Sebastiana Kokoszki w 28. minucie. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka szybko jednak wyrównali, 9 minut później wyrównującą bramkę zdobył Patryk Murawski. Zawodnik Miedzi Legnica po raz kolejny pozostawił po sobie dobre wrażenie i wszystko wskazuje na to, że wiosną występował będzie przy Limanowskiego. Zwycięskieską bramkę dla częstochowian w 85. minucie strzelił Łukasz Buczkowski.

Warto także wspomnieć, że w drugiej pojawił na boisku pojawił się Artur Pląskowski. Piłkarz był w ostatnim czasie wypożyczony do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, ale wiosną ma ponownie występować w Rakowie.

Raków Częstochowa – Garbarnia Kraków 2:1 (1:1)

0-1 Sebastian Kokoszka ’28

1-1 Patryk Murawski ’37

2-1 Łukasz Buczkowski ’85

Wcześniej, pozostali piłkarze z kadry mieli zagrać z Janiną Libiąż, jednak goście poinformowali w piątek wieczorem, że do Częstochowy nie przyjadą. Swoją decyzję argumentowali problemami wewnątrzklubowymi.

Mariusz Rajek