maraton

30 kwietnia Skra Częstochowa w wyjazdowym meczu z Ruchem Zdzieszowice zremisowała 1:1. Bramkę dla częstochowian w 60 minucie zdobył Damian Nowak, a wynik meczu ustalił zawodnik gospodarzy Krzysztof Zaremba.

W pierwszej połowie zarysowała się lekka przewaga Ruchu, który atakował głównie skrzydłami i poprzez centry próbował wykorzystać dobre warunki fizyczne swoich napastników. Skra jednak grała konsekwentnie w defensywie, dzięki czemu skutecznie przerywała akcje przeciwników. Wyróżniającą się postacią w pierwszej części spotkania był Adam Olejnik, który już od dłuższego czasu udowadnia swoją wysoką dyspozycję. Po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W 60 minucie wynik otworzył zawodnik Skry Damian Nowak, który dobrze przyjął piłkę i zamienił podanie Piotra Mastalerza na bramkę. Częstochowianie cofnęli się do defensywy i bronili z wielkim zaangażowaniem korzystnego wyniku. Niestety, kiedy zdzieszowiczanie rozgrywali rzut rożny w 83 minucie, po zamieszaniu w polu karnym przypadkową piłkę pod nogi otrzymał Krzysztof Zaremba i ku radości kibiców gospodarzy wpakował piłkę do siatki. Pod koniec meczu cały czas atakował Ruch, na szczęście Skrze udało się utrzymać remis i wywieźć z trudnego terenu cenny punkt.

Skra dzięki temu remisowi ustabilizowała swoją pozycję w tak zwanej bezpiecznej strefie, bo przypomnijmy, że w związku z reformą III ligi aż 9 drużyn spada w tym roku o poziom niżej. Częstochowianie już w zasadzie zapewnili sobie ligowy byt, jest to szczególne ważne, gdyż w przyszłym sezonie III liga zyska na renomie.