Widzew pokonany! Brawa dla Skry

Fantastyczne zwycięstwo Skry! Po doskonałym meczu, w który nasi piłkarze włożyli mnóstwo zdrowia i serca, pokonaliśmy łódzkiego Widzewa.

Skra nie wystraszyła się rywala, od początku nasi piłkarze spokojnie budowali akcje i długo utrzymywali się przy piłce. Już w pierwszych minutach Piotr Nocoń dwukrotnie strzelał na bramkę łodzian. W 12. minucie postraszył nas Marcin Robak, ale na szczęście napastnik Widzewa się nie popisał i źle trafił w piłkę. Z czasem łodzianie opanowali jednak środek boiska i częściej byli w posiadaniu piłki.

Mecz mógł się podobać kibicom, gra była szybka i składna.

W 26. minucie Danian Pavlas minął na prawej stronie obrońcę, strzelił po ziemi, ale jednak obok słupka. Za chwilę groźnie było pod bramką Skry, ale nasi obrońcy zablokowali strzał Daniela Mąki, a dobitkę złapał Mateusz Kos. Minutę później strzelał Robak, ale znów piłka trafiła w ręce Kosa.

W 36. minucie Dawid Niedbała dośrodkował w pole karne. Damian Niedojad wyskakiwał do piłki i upadł na ziemię, a sędzia zarządził rzut karny. Mariusz Holik strzelił mocno, ale bramkarz wyczuł jego intencję i odbił piłkę (to drugi karny dla Skry w tym sezonie i drugi nie strzelony).

Emocji nie brakowało – chwilę później Daniel Tężyna skierował piłkę do bramki Skry, ale był na pozycji spalonej.

Biorąc pod uwagę upał, w jakim rozgrywane było spotkanie, trzeba docenić tempo, w jakim oba zespoły prowadziły grę.

Tempo nie spadło także w drugiej połowie. Akcje przeniosły się spod jednej bramki pod drugą, ale dłuższy czas nie dochodziło do groźniejszych okazji strzeleckich.

Wreszcie w 60. minucie niezwykła determinacja Skry została nagrodzona. Damian Niedojad zaatakował bramkarza, ten źle wybił piłkę, przejął ją Piotr Nocoń, poprowadził kilka metrów i uderzył mocno pod poprzeczkę!

Widzew dążył do wyrównania, ale to Skra tworzyła lepsze okazje strzeleckie. Mocno uderzali Dawid Niedbała i Piotr Nocoń, a w 82. minucie po składnej kontrze potężnie strzelał Krzysztof Napora, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

Widzew próbował, ale nasza obrona był szczelna i właściwie nie dopuściła gości do sytuacji strzeleckich.

Skra – Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Bramki:

1:0 Piotr Nocoń (60.)

Skra: Kos – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Pavlas (90. Mońka), Olejnik, Zalewski, Niedbała Ż (73. Napora) – Nocoń – Niedojad (90. Jelonek)

Widzew: Wolański – Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek, Mąka, Zejdler Ż (61. Poczobut), Radwański Cz, Gutowski (68. Mandiangu), Wolsztyński (68. Amayew), Robak Ż

źródło: www.ks-skra.pl

foto źródło: facebook / KS Skra Częstochowa