Włókniarz się zaprezentował. Kibice „podziękowali” magistratowi za „wspieranie żużla”

DSC_3272

Za nami prezentacja żużlowców Włókniarza Częstochowa. W niedzielny (09.03) wieczór Hala Sportowa Częstochowa wypełniła się po brzegi kibicami żużla pragnącymi powitać swoich ulubieńców przed zbliżającym się sezonem 2014 oraz wysłuchać koncertu zespołu „Enej”. Na scenie zaprezentowali się wszyscy zawodnicy, którzy podpisali kontrakty w klubie z Częstochowy. Największe owacje zdobyli ci, którzy w poprzednim sezonie oddali w walkę dla tego klubu najwięcej serca, a więc Rune Holta i Grigorij Łaguta. Rosjanin zebrał dodatkowe brawa także za to, że przybył do Częstochowy ze złamaną nogą. To efekt wypadku na crossie, ale jak zapewnił popularny „Grisza” nie ma zagrożenia, aby kontuzja ta przeszkodziła mu w inauguracji sezonu.

Spore owacje otrzymał także główny darczyńca klubu – Artur Sukiennik, w dużej mierze dzięki któremu udało się w Częstochowie po raz kolejny zbudować tak silą drużynę, której cel nie może być inny, jak tylko walka o medale. Innego rodzaju „owacje” otrzymały władze naszego miasta, którym kibice pamiętają niezwykle niskie dotacje na szkolenie juniorów i adeptów Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Marginalne traktowanie drużyny Włókniarza, nie przeszkadzało im jednak w tym, aby w czasie prezentacji dumnie wypinać piersi w czasie wspólnych fotografii. Wyraz swojej dezaprobaty dla takiej postawy dali kibice Włókniarza witając przedstawicieli częstochowskiego magistratu przenikliwymi gwizdami, których nic nie było w stanie zagłuszyć.

Wkrótce więcej informacji na temat tego, jakie nastroje panują wśród częstochowskich działaczy, sztabu szkoleniowego oraz żużlowców u progu nowego sezonu.

Mariusz Rajek