Wysokie aspiracje Rakowa. Nowy obiekt na Lisińcu?

DSC_3217

Sala kinowa Cinema City „Wolność” zgromadziła w czwartkowy (06.03) wieczór blisko 200 osób związanych z Rakowem Częstochowa oraz dziennikarzy. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie drużyny przed zbliżającą się rundą wiosenną drugiej ligi zachodniej oraz przedstawienie planu rozwoju klubu na bliższą i dalszą przyszłość.

– Miejsce naszego dzisiejszego spotkania nie jest przypadkowe. Kino „Wolność” miało swoją bardzo długa historię, z biegiem lat przekształciło się w nowoczesny multipleks. Podobne plany ma Raków Częstochowa. Istniejemy od 1921, a w ostatnim czasie dokonaliśmy sporego rozwoju na wielu płaszczyznach. Stajemy się nowocześni i przyszłościowi – powiedział na początku prowadzący spotkanie Filip Adamus. Następnie na scenie pojawił się prezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk. – Cztery lata temu stanęliśmy nad przepaścią. Zastanawialiśmy się czy to już koniec, czy jest jeszcze szansa walczyć dalej o przetrwanie tego klubu. Podjęliśmy wyzwanie, choć wielu pukało się w czoło. Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Postawiliśmy klub na nogi finansowo, bardzo szybko rozwijamy się na płaszczyźnie marketingowej, mamy też bardzo ambitne plany rozwoju sportowego. W roku 2016 chcemy awansować do pierwszej ligi, a 3 lata później do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W roku 2021, a więc na 100-lecie klubu chcemy osiągnąć największy sukces w historii, chcemy być jedna z czołowych drużyn w Polsce. Nasze obecne perspektywy pozwalają nam realnie myśleć o takich marzeniach – powiedział do zgromadzonych sternik klubu z Limanowskiego.

W dalszej części zgromadzeni na sali goście mieli możliwość obejrzenia wizualnego projektu nowego stadionu Rakowa, który miałby znajdować się w dzielnicy Lisiniec i wspólnie z przyległymi terenami i akwenami wodnymi tworzyć kompleks sportowo-rekreacyjny. Tylko w taki sposób, nowopowstały, 15-tysięczny obiekt miałby szansę na siebie zarobić. – Miałem w swoim życiu wiele marzeń, wiele z nich się ziściło. Kiedy dziś mówimy o naszych celach, to niektórym mogą się wydawać irracjonalne, ale ja wiem, gdzie byliśmy cztery lata temu. Nie wszyscy nam dobrze życzyli, ale daliśmy radę, teraz przy dodatkowym wsparciu możemy osiągnąć naprawdę wiele. Celem najbliższym jest znalezienie się w pierwszej ósemce drugiej ligi na wiosnę, tak aby móc dalej realizować dalsze kroki – powiedział dla Radia FIAT trener Jerzy Brzęczek.

– Klub cały czas idzie do przodu, chciałbym dalej podnosić swoje umiejętności właśnie tutaj i być częścią tego projektu, który naprawdę ma szansę się ziścić – dodał jeden z czołowych piłkarzy Rakowa Dawid Retlewski.

Pierwszy krok do wykonania na drodze do realizacji długofalowych i ambitnych planów Rakowa już w najbliższą sobotę. W pierwszym meczu rundy wiosennej częstochowianie podejmować będą Ruch Zdzieszowice. Początek meczu o godzinie 14.00. Transmisja z tego spotkania od godziny 13.55 na antenie Radia FIAT.

Mariusz Rajek