Złoty Kask: świetne występy Przedpełskiego i Miedzińskiego!

We wtorek, 2 kwietnia na torach w Pile i Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje Złotego Kasku. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa. Pierwszy turniej padł łupem Pawła Przedpełskiego, który wygrywając wszystkie wyścigi zdobył komplet punktów. Z kolei w Ostrowie zawody z awansem zakończył Adrian Miedziński. Zdobywając 11 punktów, „Miedziak” zajął 3 miejsce.

Szczegółowe wyniki:

Piła:
1. 
Paweł Przedpełski – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krzysztof Buczkowski – 12 (3,3,1,3,2)
3. Dominik Kubera – 12 (3,2,3,2,2)
4. Norbert Kościuch – 11 (2,2,2,2,3)
5. Bartosz Smektała – 10 (1,3,2,1,3,3)
6. Przemysław Pawlicki – 10 (1,3,2,2,2,2)
7. Kacper Gomólski – (2,0,1,3,3)
8. Adrian Cyfer – (0,2,3,3,1)
9. Marcin Nowak – (2,2,1,1,2)
10. Oskar Fajfer – (3,1,2,d,1)
11. Oskar Bober – (2,1,0,2,0)
12. Zbigniew Suchecki – (w,1,3,0,0)
13. Marcin Jędrzejewski – (0,0,1,1,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz – (1,1,0,0,0)
15. Karol Żupiński – (0,1,1)
16. Rafał Karczmarz – (1,0,0,-,-)
17. Mirosław Jabłoński – (w,d,-,-,-)
18. Arkadiusz Pawlak – (0,0)

Bieg po biegu:
1. (65,75) Fajfer, Bober, Bogdanowicz, Jabłoński (w)
2. (65,03) Buczkowski, Kościuch, Pawlicki, Jędrzejewski
3. (65,03) Kubera, Gomólski, Smektała, Cyfer
4. (65,91) Przedpełski, Nowak, Karczmarz, Suchecki (w)
5. (65,10) Smektała, Kościuch, Bober, Karczmarz
6. (65,69) Pawlicki, Cyfer, Suchecki, Jabłoński (d)
7. (66,06) Przedpełski, Kubera, Bogdanowicz, Jędrzejewski
8. (65,78) Buczkowski, Nowak, Fajfer, Gomólski
9. (65,94) Kubera, Pawlicki, Nowak, Bober
10. (66,28) Przedpełski, Kościuch, Gomólski, Żupiński
11. (67,16) Suchecki, Smektała, Buczkowski, Bogdanowicz
12. (67,00) Cyfer, Fajfer, Jędrzejewski, Karczmarz
13. (67,00) Gomólski, Bober, Jędrzejewski, Suchecki
14. (66,41) Buczkowski, Kubera, Żupiński, Pawlak
15. (66,90) Cyfer, Kościuch, Nowak, Bogdanowicz
16. (67,07) Przedpełski, Pawlicki, Smektała, Fajfer (d)
17. (66,66) Przedpełski, Buczkowski, Cyfer, Bober
18. (67,06) Smektała, Nowak, Jędrzejewski, Pawlak
19. (67,65) Gomólski, Pawlicki, Żupiński, Bogdanowicz
20. (67,44) Kościuch, Kubera, Fajfer, Suchecki
dodatkowy o 5 miejsce. (67,57) Smektała, Pawlicki


Ostrów Wielkopolski:

1. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 11 (1,3,1,3,3)
3. Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa) – 11 (3,2,3,2,1)
4. Kacper Woryna (ROW Rybnik) – 11 (2,2,2,3,2)
5. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź) – 10+3 (1,1,3,3,2)
6. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10+2 (2,1,3,3,1)
7. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) – 10+1 (3,3,0,1,3)
8. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik) – 8 (1,2,1,2,2)
9. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 7 (2,3,2,d,0)
10. Kamil Brzozowski (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz) – 6 (0,0,2,1,3)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) – 6 (0,2,2,d,2)
12. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 5 (3,1,d,1,d)
13. Marcel Kajzer (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – 4 (0,0,1,2,1)
14. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 3 (1,0,1,0,1)
15. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno) – 2 (2,u/-,-,-,-)
16. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 1 (0,1,w,0)
17. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) – 1 (0,1,d,d,-)

Bieg po biegu:
1. (66,47) Walasek, Gapiński, Musielak, Brzozowski
2. (65,50) Kaczmarek, Hampel, Niedźwiedź, Baliński
3. (66,16) Woźniak, Woryna, Szczepaniak, Gała
4. (65,44) Miedziński, Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Kajzer
5. (65,44) Woźniak, Miedziński, Walasek, Hampel (u/ns)
6. (66,50) Niedźwiedź, Szczepaniak, Musielak, Kajzer
7. (66,03) Gapiński, Gała, Baliński, Kopeć-Sobczyński
8. (66,19) Kaczmarek, Woryna, Pieszczek, Brzozowski
9. (66,66) Pieszczek, Gała, Niedźwiedź, Walasek (d4)
10. (66,44) Musielak, Woryna, Kopeć-Sobczyński, Kościelski
11. (66,91) Woźniak, Gapiński, Kajzer, Kaczmarek
12. (66,50) Miedziński, Brzozowski, Szczepaniak, Baliński (d4)
13. (66,31) Woryna, Kajzer, Walasek, Baliński (d4)
14. (66,72) Musielak, Miedziński, Kaczmarek, Gała (d4)
15. (67,74) Pieszczek, Szczepaniak, Kościelski, Gapiński (d1)
16. (67,47) Niedźwiedź, Woźniak, Brzozowski, Kopeć-Sobczyński
17. (67,13) Kaczmarek, Szczepaniak, Kopeć-Sobczyński, Walasek (d/st)
18. (67,34) Woźniak, Musielak, Pieszczek, Kościelski (w/2min)
19. (67,66) Niedźwiedź, Woryna, Miedziński, Gapiński
20. (67,31) Brzozowski, Gała, Kajzer, Kościelski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. (67,00) Musielak, Pieszczek, Kaczmarek

wyniki za: SportoweFakty.wp.pl

źródło: www.wlokniarz.com, Jakub Wieszczyk