84. urodziny abp. Stanisława Nowaka

Abp senior Stanisław Nowak, biskup diecezjalny w latach 1984-1992 i metropolita częstochowski od 1992 do 2011 roku, obchodzi dziś swoje 84. urodziny.

Choć dla abp. Nowaka szczególne znaczenie mają imieniny – które obchodzi 18 września – urodziny również stanowią okazję do dziękczynienia Bogu. W rozmowie z z-cą dyrektora Radia Fiat, Aleksandrą Mieczyńską, abp Stanisław Nowak opowiada między innymi o wydarzeniu, które traktuje jako „dar drugiego życia”:

To była trudna operacja, by-passy – wówczas jedne z pierwszych w Polsce. Kardiolog rozpoznał u mnie atak serca. Tam, w Krakowie powiedziano mi, że operacja jest konieczna. Operował mnie dr Antoni Dziadkowiak. Było to w grudniu. Niedługo potem, kiedy nagrywałem już rozważania dla radia Fiat powiedziałem, że traktuję to jako dar Boży, dar drugiego życia. Podczas operacji stało się coś niezwykłego – kardynał Macharski poinformował kardynała Dziwisza o mojej operacji i do doktora zadzwonił sam Ojciec Święty, który życzył mu udanego zabiegu i błogosławił mu ręce. Więc moje drugie narodziny wiążę bezpośrednio z błogosławieństwem św. Jana Pawła II.

Zachęcamy wszystkich do pamiętania o naszym pasterzu, abp. Stanisławie Nowaku, szczególnie dziś – choćby w krótkiej modlitwie.

AM/KF