Abp Depo do kolejarzy: prośmy o poczucie bezpieczeństwa

Dziś w kaplicy na dworcu głównym w Częstochowie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego z udziałem kolejarzy. W Eucharystii uczestniczyli prezesi i przedstawiciele kolejowych spółek oraz emerytowani pracownicy kolei.

Bardzo cieszę się, że w niemal rozpoczynającym się Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan my jednoczymy się tutaj jako kolejna grupa i wspólnota ludzi pracy, ale i formacji. Dlatego, że kolejarze to nie są tylko ludzie ciężkiej pracy, którą wykonują na co dzień, ale są ludźmi, którzy są na służbie. Bardzo często mówi się zamiast „idę na kolej”, to „idę na służbę”. Dlatego jestem, żeby błogosławić tej służbie – mówił abp Wacław Depo.

W homilii wygłoszonej przez metropolitę częstochowskiego podkreślał on znaczenie otwartość człowieka na Pana Boga. Jednym z uczestników Eucharystii był Helmut Klabis, dyrektor częstochowskiego zakładu Polskich Linii Kolejowych.

Co roku organizujemy takie spotkania, aby podziękować za kończący się rok i prosić o potrzebne łaski na następny rok. W pewien sposób jest to również integracja między służbami – są tu przedstawiciele energetyki, nieruchomości, przewoźników Cargo. To integruje kolejarzy i pomaga nam w tej, można powiedzieć, trudnej pracy, która wymaga zaangażowania i poświęcenia – mówił Helmut Klabis.

W Mszy św. w kaplicy świętych Rafała Archanioła, Katarzyny i Krzysztofa brał udział również m.in. ks. Tadeusz Zawierucha, kapelan częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich i duszpasterz w kaplicy na dworcu PKP, a także Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Paweł Kmiecik