Abp Wacław Depo: w obecnym sporze o człowieka chodzi o obronę człowieczeństwa, dzieci i przyszłych pokoleń

Zdjęcie

fot. Twitter @JasnaGoraNews

W niedzielę abp Wacław Depo przewodniczył Mszy św. o godzinie 9:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W homilii nawiązał do obecnych wydarzeń polityczno-społecznych.

Metropolita Częstochowski zaznaczał, że w teraźniejszym sporze o człowieka, istotą jest tak naprawdę obronę naszego człowieczeństwa, dzieci i przyszłych pokoleń. W homilii abp Wacław Depo wyjaśniał znaczenie sporu o koncepcję człowieka:

-W obecnym sporze o człowieka, jak nazywał tez zmagania o prawdę Jan Paweł II, nie chodzi o konflikt dwóch wizji konkurencyjnych, ale chodzi o obronę nas samych, o obronę naszego człowieczeństwa, o obronę naszych dzieci i naszych pokoleń, przed demoniczną ideologią, która odrzuca koncepcję Boga Stworzyciela i ludzką naturę.

Przywołując słowa kard. Wyszyńskiego, abp Wacław Depo nawiązał do licznych protestów na polskich ulicach:

-W Ojczyźnie naszej musimy zaniechać zwycięstw, które rodzą się z nienawiści. Musimy zdobywać się na takie, które rodzą się z miłości i wzajemnego przebaczenia. Sztuki tej trzeba nam będzie nauczyć się jak najszybciej. Zarówno na użytek społeczny i narodowy, jak na użytek domowy, w naszym współżyciu rodzinnym.

W zakończeniu homilii abp Depo zwrócił się z modlitewnym zawołaniem do kard. Wyszyńskiego o to, byśmy zwyciężali miłością.

IAR/JS