Abp Wacław Depo w Zawierciu

Dziś (niedziela 24 grudnia) abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przyjechał do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, aby poświęcić świece dzieciom klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św., a także poświęcić odremontowaną salę chóru parafialnego.

Abp Depo przewodniczył Mszy św. o godzinie 9:00, podczas której wygłosił homilię. Zwracał się w niej głównie do dzieci, które licznie uczestniczyły w Eucharystii.

Kościół to nie jest tylko ten piękny, zewnętrzny budynek. Kościół to przede wszystkim wspólnota ludzi. Dlatego pozdrawiam Was w imię Jezusa Chrystusa – mówił metropolita częstochowski.

Abp Depo podczas homilii podkreślał, że św. Maryja i św. Józef przeżywali również zwyczajne codzienne chwile, choć doświadczali Narodzenia Jezusa Chrystusa.

Sprawy Boże łączą się ze sprawami ludzkimi poprzez Narodzenia Syna Bożego w prostocie stajni. W przypadku Maryi i Józefa trzeba uwierzyć w łaskę, którą Pan Bóg przygotował dla nas. Pan Bóg przygotował nam życie – i to, które jest teraz i życie wieczne – mówił abp Wacław Depo.

Po Mszy św. metropolita częstochowski poświęcił wyremontowaną salę chóru parafialnego znajdującą się na plebanii i wspólnie z członkami chóru zaśpiewał kilka kolęd.

Paweł Kmiecik