„Modlitwą pisana” – ikona św. Jana Pawła II napisana przez polskie karmelitanki na Islandii

IMG_0190

Już niebawem cała Polska będzie świętowała proces kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Dla wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o życiu, działalności i nauczaniu Papieża Polaka siostry karmelitanki z Islandii przygotowały wyjątkową ikonę św. Jana Pawła II Pielgrzyma Świata. Mówi s. Agnieszka.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/11.mp3]

Ikona ma prawie dwa metry wysokości. Aby mogła trafić pod dach każdego, komu bliska jest osoba Papieża Polaka, jej wierną kopią w formie tryptyku zajął się Marek Mszyca z drukarni Allegro w Kamyku koło Częstochowy.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/21.mp3]

Ikonę w oryginalnych wymiarach siostry karmelitanki podarowały również arcybiskupowi Wacławowi Depo, metropolicie częstochowskiemu, który zaznaczył że ten gest pierwszeństwa wymaga od mieszkańców takiej postawy, która będzie nadal pokazywać, że Częstochowa to dobre miasto.

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/3.mp3]

Ikona powstawała cztery lata. Przedstawia postać Jana Pawła II, który błogosławi, a równocześnie zdaje się przygarnąć każdego człowieka charakterystycznym dla siebie gestem. Druga ręka wsparta jest na krzyżu. Na ikonie znajdziemy też osiem scen z życia Papieża Polaka, od studenckich wypraw górskich po odejście do Domu Ojca.

ikona