Chrystus wchodzi w nasz dom – ks. Mariusz Bakalarz o Bożym Ciele

Jednym z najważniejszych, a przy tym najpiękniejszych świąt w Kościele Katolickim jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W parafiach w całej Polsce odprawiane są Msze św., po których ulicami miast i wiosek przechodzą procesje do czterech ołtarzy.
– W czwartek będziemy przeżywać z Kościołem Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną w Polsce Uroczystością Bożego Ciała – mówi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. – To jest taki szczególny dzień w roku, kiedy podkreślamy to, co jest centralna tajemnicą naszej wiary. Mianowicie, że Chrystus jest rzeczywiście i prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie, w Swoim Ciele i Swojej Krwi, że podczas każdej Mszy św. przez posługę kapłanów Chleb staje się prawdziwie Jego Ciałem, a wino Jego Krwią, i że ten sam Chrystus jest pośród nas obecny. Uroczystość Bożego Ciała jest wyznaniem wiary w te prawdy, ale także swoistą manifestacją tej wiary. Zachęcam wszystkich do udziału tego dnia nie tylko w procesji, ale w Mszy św., czy przed procesją czy po. Procesja nie jest najistotniejsza, najważniejsza jest Eucharystia. Zapraszam do wspólnej modlitwy, do tego, żeby z całym Kościołem uwielbić Chrystusa za dar Najświętszego Sakramentu.
Centralna procesja eucharystyczna dla miasta Częstochowy odbędzie się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) 31 maja br. z Jasnej Góry do Bazyliki Archikatedralnej około godziny 11.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 10.00.

ZD