Dar życia – spotkanie z prof. Chazanem

dscf4091W ramach cyklicznych spotkań w Szkole Nazaretu prowadzonych przez Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie 10 września zainteresowani tematyką rodzinną mogli posłuchać prelekcji prof. Bogdana Chazana, lekarza, bezkompromisowego obrońcy życia.

– Przyjazd prof. Bogdana Chazana do Częstochowy wykorzystaliśmy do spotkań z różnymi grupami społecznymi. Wczoraj prelekcję wysłuchali m.in. politycy i działacze społeczni. Dziś rano wypowiedź prof. Chazana trafiła do ginekologów, naprotechnologów oraz położników.  Teraz chcemy, aby jak najwięcej ze spotkania z nim skorzystali młodzi, zwłaszcza narzeczeni czy małżonkowie. Cieszy duża liczba sióstr zakonnych obecnych na spotkaniu – wylicza ks. Robert Grohs, kierownik Archidiecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Nazaret.

W swojej konferencji w ramach Szkoły Nazaretu prof. Chazan odwołał się do przypadków ze swojego życia i przede wszystkim mocno akcentował, że do obrony życia wezwany jest każdy człowiek, bez względu na to jaki zawód wykonuje.

– Cieszę się, że mogę dzielić się tym wszystkim czym żyję z ludźmi. I mimo, że sytuacja sprzed 2 lat jaka zaistniała w Szpitalu św. Rodziny przyniosła wiele trudów i bólu, to jednak dla mnie więcej wynika z niej korzyści. Zachęcam, aby wszyscy odważnie głosili wyznawane przez siebie wartości i żyli w zgodzie z sumieniem, bo mając takich obywateli, pacjentów, polityków, lekarzy, dziennikarzy możemy ze spokojem myśleć o przyszłości polskiego narodu – dzieli się prof. Chazan.

Kolejne spotkanie w Szkole Nazaretu 15 października. Gośćmi będą rodzice prezydenta Andrzeja Dudy.