Diakoni otrzymali dekrety na praktyki duszpasterskie

„Z tego domu jesteście posłani” – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który wieczorem 23 lutego w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie wręczył diakonom archidiecezji częstochowskiej dekrety na praktyki duszpasterskie do parafii archidiecezji częstochowskiej.

W swoim słowie do diakonów abp Depo podkreślił, że „Kościół najpierw musimy odczytywać jako tajemnicę łaski”.

– Znak widoczny zjednoczenia z Bogiem każdy z was nosi na sobie. Jezus będzie znakiem budowania, ale też znakiem sprzeciwu – kontynuował arcybiskup i dodał: „Kapłan jest samotny, aby inni nie byli samotni”.

Arcybiskup wskazując na słowo „posłanie” przypomniał, że „trzeba modlić się za Kościół w mocy Ducha Świętego, bo inaczej nie rozpoznamy, co mamy czynić. Bez modlitwy nie udźwigniemy ciężaru, który jest położony na nas”.

Diakoni zostali posłani do następujących parafii:

dk. Michał Pierzchała – parafia św. Jana Kantego w Częstochowie

dk. Michał Płocharski – parafia Nawiedzenia NMP w Wieluniu

dk. Michał Szarek – parafia Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie

dk. Michał Pazera – parafia św. Floriana w Częstochowie

dk. Mateusz Olejnik – parafia NMP Królowej Polski w Zawierciu

dk. Mateusz Pilarski – parafia św. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieńsku

dk. Marek Szczepańczyk – parafia św. Józefa Oblubieńca w Makowiskach

dk. Kamil Bijata – parafia św. św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Metropolita częstochowski wręczył również dekret ks. dr. Kamilowi Zadrożnemu na dyrektora biblioteki seminaryjnej i biblioteki Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie.

źródło: Archidiecezja Częstochowska, ks. Mariusz Frukacz/Niedziela i własne

fot.: ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content