Do jakiej jedności dążą chrześcijanie?

Panel (4)

Do jakiej jedności dążą chrześcijanie? To tytuł ekumenicznego panelu dyskusyjnego, który odbył się w czwartek 21 stycznia w ramach częstochowskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W panelu, który miał miejsce w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, wzięli udział przedstawiciele czterech chrześcijańskich kościołów: ewangelicko-augsburskiego, katolickiego, polsko-katolickiego i prawosławnego.

W panelu wzięli udział: ks. Mirosław Drabiuk, proboszcz cerkwi prawosławnej w Częstochowie p.w. Częstochowskiej Ikony Matki Bożej, ks. Adam Glajcar, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie, ks. dr Jarosław Grabowski, dyrektor Referatu Dialogu Ekumenicznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz ks. Szczepan Rycharski, kustosz Katedry p.w. Matki Bożej Królowej Apostołów Diecezji Krakowsko-Częstochowskiej oraz całej parafii Polskokatolickiej w Częstochowie.

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w sobotę 23 stycznia o 17:30 rozpocznie się Ekumeniczne Nabożeństwo Słowa Bożego i Kolędowanie w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Śląskiej 20. Dzień później, w niedzielę, na 17:00 zaplanowano Mszę św. o jedność chrześcijan w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sikorskiego 85, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Paweł Kmiecik