Dołącz do akcji „2020 Dla Życia”

Fot. 2020 dla Życia

„Uczcij z nami Rok Jana Pawła II” – pod takim hasłem trwa ogólnopolska akcja „2020 Dla Życia”, która polega na ofiarowaniu Mszy św. w intencji całkowitego zaprzestania grzechu aborcji w Polsce. Każdy, kto chce włączyć się do modlitwy, zamawia Mszę św. i zgłasza jej datę oraz miejsce przez formularz internetowy.

Inicjatywa jest darem dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Zrodziła się w sercu Łukasza Grabałowskiego oraz jego żony Doroty podczas oglądania filmu „Nieplanowane”.

– To takie podjęcie dziedzictwa św. Jana Pawła II. Myślę, że w jakiś sposób możemy sprawić mu radość troską o dzieci nienarodzone. Modlitwa podjęta jest w intencji również wszystkich osób zaangażowanych w aborcję – rodziców, lekarzy i tych, którzy do niej namawiają.

Łukasz Grabałowski podkreśla, że modlitwa wspólnoty ma szczególną siłę, co weryfikuje ilość odwoływanych zabiegów aborcyjnych np. w Stanach Zjednoczonych.

– Dane klinik aborcyjnych z czasów, gdy nie były prowadzone modlitwy, są zdecydowanie inne od okresów, w których obrońcy życia rozmawiali z pacjentkami o odwołaniu zabiegu. Suma przeprowadzanych aborcji spadała w takich miejscach nawet o kilkadziesiąt procent.

W ramach akcji „2020 Dla Życia” inicjatorzy zachęcają, aby wziąć udział w zamówionej Mszy św. z jak najliczniejszą grupą swoich bliskich i znajomych.

Cała rozmowa z Łukaszem Grabałowskim dostępna tutaj.

ABK