Dzień Knurowski na Jasnej Górze

W poniedziałkowe popołudnie na Jasną Górę weszła pielgrzymka z parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie. Pielgrzymów pieszych było około 100, z czego najstarsza pątniczka miała 75 lat. Droga była czasem zastanowienia się nad Eucharystią, mówi ks. Tomasz Radkowski, wikariusz parafii:
– Treści dotyczyły umiłowania na nowo Eucharystii w nawiązaniu do spotkań Anioła Pokoju z dziećmi fatimskimi. Można w nich odszukać treści dotyczące Eucharystii i właśnie wokół nich nasze rozważania krążyły.
We wtorek, 8 sierpnia, do pieszych pielgrzymów dołączyli inni parafianie z Knurowa, aby razem przeżywać Dzień Knurowski:
– Jako przedstawiciele parafii pielgrzymi piesi i ci, którzy przyjechali dziś na Jasną Górę, modlimy się w intencji naszą parafię. Rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy Matki Bożej, mamy Drogę Krzyżową na wałach, później chwila na modlitwę osobistą i wracamy wszyscy autokarami do parafii zaśpiewać uroczyste Te Deum. – mówi ks. Radkowski
Wzmożony ruch pielgrzymkowy wynika z odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który trwa dla pielgrzymów od 31 lipca do 15 sierpnia.

KN