Finał akcji „Tak, pomagam”

Wczoraj (24 marca) ruszyła XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem ‚Tak, pomagam!”. Prowadzona jest przez dwa dni w lokalnych sklepach także na terenie naszej archidiecezji częstochowskiej. Akcja polega na wrzuceniu do oznaczonego koszyka w sklepie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności np.: mąka, cukier, ryż, olej, makaron, konserwy, słodycze. Zebrana żywność przekazana zostanie na pomoc potrzebującym, którymi często są osoby bezdomne, samotne, starsze oraz chore.

Nad przebiegiem zbiórki czuwają wolontariusze, którzy poświęcają swój wolny czas, bo wiedzą, że ich pomoc jest potrzebna. – Chcemy tu być i dlatego nie odczuwamy tego jako poświęcenia. Uważamy, że ta inicjatywa to świetna sprawa i jest dla nas radością móc w niej uczestniczyć. Zachęcamy każdego do przyniesienia choć jednej rzeczy. Dla nas to może być drobiazg, a dla tych, którzy z pomocy skorzystają, coś wielkiego – tłumaczą zaangażowane w akcje dziewczyny, które dziś spotkaliśmy w jednym z częstochowskich supermarketów.

– Wczoraj udało nam się zebrać 2 tony produktów. Dzisiaj także nie brakuje otwartych serc, które dzielą się tym co mają z potrzebującymi. Można się do nich przyłączyć, bo dary zbieramy jeszcze do godziny 21. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i obiecujemy modlitwę. W ich intencji sprawowana będzie Msza św. w najbliższy wtorek w Przytulisku dla Bezdomnych przy ul. Staszica – mówi ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas.

W akcje można włączyć się także wysyłając smsa o treści PACZKA na numer 72052.