Finał I Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja św. Jana Pawła II”

Poezja św. Jana Pawła II jest wyjątkowa – dotyka sfery sacrum, oparta jest na wyszukanych metaforach i porównaniach, porusza serce każdego kto po nią sięga. Do bliższego spotkania z nią zaprasza uczniów wszystkich etapów edukacyjnych Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie, który organizuje I Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poezji św. Jana Pawła II”.

– To doskonała okazja, aby spojrzeć na Papieża Polaka z innej strony, od strony jego poetyckiej twórczości. Szkoły zrzeszone w ramach Zespołu Szkół Technicznych noszą imię św. Jana Pawła II, dlatego chcemy zachęcić naszych uczniów do lepszego poznania swojego patrona. Finał zaplanowaliśmy na 19 maja i odbędzie się on w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II – tłumaczy Ewelina Twardowska – Mucha, nauczycielka koordynująca konkurs.

Wśród uczestników, którzy rokrocznie biorą udział w konkursie recytatorskim jest Paulina Jaksender z II klasy technikum. – Do tej pory nie udało mi się zwyciężyć, ale w tym roku również spróbuję swoich sił. Utwór, który będę recytować, pewnie tak jak w latach ubiegłych, wybiorę razem z moją wychowawczynią, która uczy mnie polskiego. Cieszę się, że przy okazji tego konkursu mogę lepiej poznawać poezję Jana Pawła II, bo daje ona wiele do myślenia i mobilizuje do szukania własnej drogi – dzieli się uczennica.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie na stronie www.zst.czest.pl w zakładce projekty, pod hasłem Jan Paweł II. Wydarzenie objęli swoim patronatem abp Wacław Depo – metropolita częstochowski oraz Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego.