Iskra Bożego Miłosierdzia, czyli szturm do Nieba przez koronkę

Fot. Radio Fiat

Iskra Bożego Miłosierdzia ponownie rozbłysnęła w Częstochowie. Co roku akcja jednoczy tych, którzy na różańcu pragną modlić się za świat i potrzebne łaski dla swoich bliskich. Koronkę do Bożego Miłosierdzia wierni odmawiają na ulicach, skwerach i skrzyżowaniach miejskich. Jedna z grup spotkała się również na Placu Biegańskiego.

S. Milena Banach z Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji częstochowskiej tłumaczy, że modlitwa to najcenniejszy dar, który można ofiarować Bogu.

– Koronka jest specyficznym darem, który łączy Kościół, cały świat. Iskra Bożego Miłosierdzia to inicjatywa podjęta wiele lat temu. Połączona jest z wieloma ważnymi wydarzeniami, o które prosili św. siostra Faustyna i bł. ks. Michał Sopoćko. Ten dzień wpisał się już w historię Bożego Miłosierdzia.

W akcję wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia włączają się osoby, które pragną zawierzyć Bogu swoje życie.

– Pamiętam lata poprzednie, kiedy w modlitwie uczestniczyły również przedszkolaki. Było to bardzo wzruszające. Dzieci odmawiały koronkę razem z rodzicami, opiekunami. Co roku modli się z nami również młodzież, osoby starsze, a także chorzy czy bezdomni. Nikt się nie wstydzi. Wszyscy chcą pokazać, jak bardzo kochają Jezusa.

Koronka odmawiana jest w różnych krajach świata co roku, 28 września, jednocząc w modlitwie miliony wiernych.

ABK