IV Męskie Oblężenie Jasnej Góry

Fot. oblezenie.mezczyzni.net

Rola i zadania mężczyzny w rodzinie to temat przewodni tegorocznej pielgrzymki mężczyzn, która 26 września odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Do udziału zapraszają organizatorzy oraz przedstawiciele męskich wspólnot z całego kraju.

Męskie Oblężenie Jasnej Góry organizowane jest już po raz czwarty. Formacja dla mężczyzn różnych stanów i zawodów pomagać ma w odkrywaniu powołania oraz pragnienia większego zaangażowania wiary w życie codzienne. Andrzej Lewek, współorganizator wydarzenia tłumaczy, że w programie znajdzie się wiele wartościowych konferencji i warsztatów. Spotkanie na Jasnej Górze poprzedzi kilkudniowe przygotowanie.

– Odbędą się warsztaty dotyczące pięć zasadniczych tematów: mężczyzna jako mąż, ojciec, kapłan; mężczyzna, a czystość i młody mężczyzna, czyli dorastanie do odpowiedzialności.

W formacji i warsztatach uczestniczyć można od 20 do 25 września online przez aplikację ZOOM lub też spotykając się z innymi mężczyznami w grupach parafialnych. Konferencje poprzedzające „Oblężenie” na Jasnej Górze głosić będą m.in. Robert „Litza” Friedrich, Jacek Pulikowski i ks. Dominik Chmielewski. Kulminacja tygodniowego przygotowania odbędzie się w częstochowskim sanktuarium z bezpośrednim przekazem do parafii i wspólnot zgromadzonych u siebie.

– Zawsze priorytetem „Oblężenia” było budowanie środowisk męskich w parafiach. W tym roku chcemy zaprosić wszystkie parafie w Polsce do tego, aby gromadziły w tych dniach mężczyzn. Jeżeli 26 września będziemy mogli pojechać na Jasną Górę, pojedźmy. Jeżeli z pewnych przyczyn nie będziemy mogli tego zrobić, zostańmy w parafiach. W grupach, które uda nam się stworzyć.

Męski Szturm Jasnej Góry rozpocznie się 26 września o godz. 17.00. O godz. 18.30 sprawowana będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski. O godz. 20.00 konferencję dla uczestników wygłosi abp Grzegorz Ryś. Pielgrzymkę zakończy Apel Jasnogórski.

Więcej informacji o IV Męskim Oblężeniu Jasnej Góry dostępne tutaj.

ABK/BPJG