Jak Cię zrozumieć Tajemnico? Trzeba się modlić! Światowy Dzień Modlitwy za nami

DSCF7690Kościół Ewangelicki Wniebowstąpienia Pańskiego wypełnił się w piątek (04 marca) wiernymi, którzy odczytują zaproszenie do modlitwy i podejmują ją w ramach Światowego Dnia Modlitwy. W nabożeństwie ekumenicznym wzięli udział: ks. Adam Glajcar,  ks. Jarosław Grabowski, ks. Szczepan Rycharski, ks. Mariusz Frukacz, a także Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, rzecznik prasowa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce która wygłosiła kazanie. W swoim słowie podkreśliła: Mimo chłodu, który panuje w tym kościele, czuję ciepło Bożego słowa. Godfrejów-Tarnogórska zwróciła szczególną uwagę na temat tegorocznego Światowego Dnia Modlitwy: Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie. Zaznaczyła, że swoją służbę w kościele zaczęła od posługi wśród dzieci i to one najbardziej ją inspirowały.

Posługę podczas nabożeństwa podjęły kobiety, które 129 lat temu zapoczątkowały Światowy Dzień Modlitwy. Tegoroczne prośby do Boga zanoszone były szczególnie za wiernych z Kuby, o życiu których wierni usłyszeli w pierwszej części nabożeństwa. Jednym z punktów jego programu była również konferencja ks. prof. Jarosława Grabowskiego o chrześcijaństwie na Kubie.  Kuba to największa wyspa karaibska. Kubańczycy są potomkami kolonizatorów i niewolników z Afryki, ale to nasi bracia w wierze. 60% ludności to wyznawcy Kościoła rzymsko-katolickiego. Ks. Grabowski przypomniał również o prześladowaniach wierzących – Chociaż od 1992 r. represje wobec chrześcijan zmalały, to jednak nie zniknęły zupełnie. 

Modlitwa jest wielkim Bożym darem, wielkim przywilejem. To nic innego jak otwarcie swojego serca na Boga. Modlitwa jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem i przywilejem – wprowadzał w temat modlitwy ks. Adam Glajcar. Nabożeństwo ekumeniczne zakończyło błogosławieństwo Aaronowe.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Modlitwy w Polsce miały miejsce 4 marca 1927 r. w kościele baptystów w Łodzi.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content