Jasełkowa „Opowieść o Bożym Narodzeniu” u sióstr Józefitek

„Opowieść o Bożym Narodzeniu” zaprezentowały w czwartek 11 stycznia podopieczne, wychowawczynie oraz siostry Józefitki gościom zgromadzonym w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez to zgromadzenie. Przedstawienie, którego głównym elementem były śpiewy kolęd i pastorałek, przypomniało wszystkim, jak ważna jest radość z Narodzenia Pańskiego. O przedstawieniu opowiedziała dyrektor ośrodka, s. Ezechiela:
– Duch Święty podpowiedział nam, żeby w tym roku nieco inaczej uczcić Boże Narodzenie właśnie tak scenicznie. Nie są to typowe jasełka, a właściwie nie są to jasełka. Jest to taki koncert połączony ze słowem o Bożym Narodzeniu, z poezją o Bożym Narodzeniu.
Honorowym gościem wydarzenia był bp Andrzej Przybylski, dla którego treść przedstawienia była niespodzianką:
– Przychodzę tutaj na zaproszenie i wychowanków tego ośrodka i samych sióstr. Bardzo chętnie tu przychodzę i zawsze jest to dla mnie wielka niespodzianka i tajemnica, i tak naprawdę nie wiem na co przychodzę – powiedział ze śmiechem bp Przybylski. – Ale bardzo się cieszę, bo te tematy, śpiewanie wspólne kolęd, tajemnica Bożego Narodzenia to jest wytworzenie atmosfery domu, a w taki miejscach jak to wszystko trzeba robić, żeby się dom poczuło.
Wszyscy goście wydarzenia podkreślali, że jego przygotowanie i wykonanie było znakomite. Radość malująca się na twarzach wykonawczyń przedstawienia pokazywała, że występ sprawia im niewątpliwą satysfakcję, tym większą, że nagrodzone zostały gromkimi brawami.

ZD