Jasna Góra: Paulini zachęcają do łączenia się z sanktuarium

Paulini zachęcają do łączenia się z Jasną Górą on-line, jednocześnie podkreślają, że Sanktuarium nie jest zamknięte dla indywidualnych wiernych.

– Jasna Góra jest przede wszystkim miejscem modlitwy i takim jest zachowana na tę chwilę – mówi kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak. – Modlitwa i sprawowanie sakramentu Eucharystii odbywa się bez zakłóceń. Jedynym utrudnieniem dla wiernych jest ograniczona liczba osób, które możemy wpuścić na teren obiektów sakralnych. Program dnia natomiast nie uległ większym zmianom.

Kustosz sanktuarium zapewnia, że na Jasnej Górze, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, wciąż jest możliwość korzystania z Sakramentu pokuty i pojednania.

– Spowiedź odbywa się tak, jak zawsze, czyli w Kaplicy Sakramentu Pokuty. Zachowujemy wszystkie te środki bezpieczeństwa, które trzeba zachować – konfesjonały są dezynfekowane dwa razy dziennie specjalnymi preparatami, ponadto założona została folia, która oddziela spowiadającego od penitenta, żeby obaj mogli czuć się bezpieczni.

Szczególna modlitwa zanoszona jest codziennie o godz. 20.00 i podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W trakcie modlitw, śpiewane są Suplikacje – czyli wołanie – „od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie”, z błaganiem o oddalenie epidemii koronawirusa.

– Nazywamy to pielgrzymką ludzkich serc. Cieszymy się, że Pan Bóg w jakiś sposób uwrażliwia ludzi na miejsce dla Polaków wyjątkowe i to w sytuacji, gdzie duchowa stolica Polski staje się także centrum modlitwy w intencji ocalenia naszego kraju i całego świata od tej epidemii.

Z Jasną Górą łączyć można się na kanale Youtube Jasnej Góry, za pośrednictwem Radia Jasna Góra oraz jasnogórskich stron internetowych: www.jasnagora.com.

Źródło: IAR

Fot.: Wikipedia