Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

plakat_ekum_2014a2Czyż Chrystus jest podzielony? – pod takim hasłem obchodzić będziemy tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa od jutra do 25 stycznia. Częstochowskim obchodom tygodnia ekumenicznego będą towarzyszyć również słowa papieża Franciszka: „Szukanie dróg jedności staje się pilne”.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie jutro o 18.00 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi. Mszy św. będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, a 19 stycznia o godz. 17.00 w kościele rzymskokatolickim pw. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie, odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego, podczas którego kazanie wygłosi ks. mitrat Mirosław Drabiuk, proboszcz parafii prawosławnej. Sens hasła tegorocznego tygodnia ekumenicznego wyjaśnia na antenie Radia Fiat ks. Jarosław Grabowski, wykładowca ekumenizmu w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.
„ Kościół Chrystusowy nie jest podzielony tak jak Chrystus nie jest podzielony, z tym, że my, wyznawcy Chrystusa, tego samego Chrystusa jesteśmy podzieleni i teraz dążymy do tego byśmy byli jedno i taki jest cel ekumenizmu”.
Ważnym punktem tygodnia ekumenicznego będzie panel dyskusyjny nt. „Ekumenizm – dlaczego i po co? Odpowiedź katolika, prawosławnego i ewangelika”, który odbędzie się 21 stycznia o godz. 11. 30 w auli Wydziału Nauk Społecznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, (ul. Zbierskiego 2/4).
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zakończy ekumeniczne kolędowanie, w kościele ewangelicko-augsburskim 25 stycznia o godz. 18.00