Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat kłobucki

„Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przemierzyła dziś parafie dekanatu kłobuckiego. Uczestnicy pieszej pielgrzymki o chlebie i wodzie mieli do przejścia około 35 km.

Modlitwę w drodze rozpoczęli od parafii św. Rocha w Rębielicach Królewskich, następnie odwiedzili parafię św. Mikołaja BW w Wilkowiecku, parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Złochowicach, parafię Narodzenia NMP w Waleńczowie, trzy parafie w Kłobucku – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, NMP Fatimskiej i św. Marcina BW, a także parafię św. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku. Pielgrzymka zakończyła się w parafii św. Jana Chrzciciela w Libidzy.

W modlitwie w drodze uczestniczyli ks. prof. Marian Duda, ks. Janusz Wojtyla (proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie), ks. Szymon Gołuchowski (proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie), ks. Andrzej Sewerynek (proboszcz parafii św. Rocha w Rębielicach), Dawid Kalusche (kandydat do seminarium) oraz dr Janusz Wojtyna jako asystent pielgrzymowania.

Jutro, we wtorek 31 lipca, „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat krzepicki – początek o godzinie 8.00 od Mszy św. w parafii św. Jakuba w Krzepicach. Eucharystii przewodniczyć będzie abp senior Stanisław Nowak, który po raz kolejny wyruszy w drogę wraz z innymi kapłanami.

Zdjęcia: dr Janusz Wojtyna, Paweł Kmiecik