Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat gidelski

Zakończył się 31 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W środę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestnicy pielgrzymki przemierzali dekanat gidelski.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się o godz. 7.00. Uczestnicy modlitwy w drodze połączonej z postem o chlebie i wodzie wyruszyli przez dekanat gidelski w dwóch trasach. Pielgrzymami w pierwszej z tras byli: ks. prof. Marian Duda, ks. Janusz Wojtyla, ks. Michał Jaskuła, ks. Tadeusz Król, ks. Wojciech Kozieł. Uczestnikami II trasy byli: ks. Sławomir Galasiński, ks. Wojciech Próchnicki, ks. Tadeusz Jarząbek, ks. Rafał Melak.

W trakcie „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” w dekanacie gidelskim została odprawiona uroczysta Msza św. o godzinie 16.00 w parafii św. Urszuli DM w Soborzycach. Homilię wygłosił ks. Sławomir Galasiński proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, w której nawiązał do książki „47 lat życia” autorstwa Władysława Kluza.

W czwartek 16 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat kłomnicki. Akcja zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia, pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne przez dekanaty: mykanowski, mstowski, olsztyński i żarecki.

ALM, EW