Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat gorzkowicki

Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz towarzyszył uczestnikom 27. dnia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. W sobotę 11 sierpnia odbyła się ona w dekanacie gorzkowickim.

Tego dnia pielgrzymowali: ks. Andrzej Kuliberda, ks. Andrzej Molenda, ks. Zygmunt Błaszczyk, o. Przemysław Lutyński, ks. Robert Foryś, ks. Łukasz Dybowski, ks. Szczepan Sowa, ks. Robert Glen, ks. Tomasz Krupa, ks. Wojciech Biś i dr Janusz Wojtyna (asystent pielgrzymowania).

Pierwsza grupa wyruszyła z parafii św. Stanisława BM w Ręcznie. Pielgrzymujący zatrzymywali się na modlitwę: w kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łękach Szlacheckich, w kaplicy na Pociesznej Górce w Bęczkowicach, w kościele św. Izydora Oracza w Krzemieniewicach i w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach.

Druga grupa rozpoczęła wędrowanie w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach i pielgrzymowała przez następujące parafie: św. św. ap. Piotra i Pawła w Kamieńsku, św. Józefa Oblubieńca NMP w Gorzędowie i NMP Nieustającej Pomocy w Chrzanowicach, aby zakończyć marsz również w parafii w Gorzkowicach.

12 sierpnia kapłani będą pielgrzymować przez dekanat kodrąbski.

Maciej Orman