Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat krzepicki

Dekanat krzepicki – to cel kolejnego dnia “Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Pielgrzymka kapłanów Kościoła częstochowskiego w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii św. Jakuba w Krzepicach.

Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który wyruszył również w pielgrzymi szlak w kierunku Sanktuarium NMP Dankowskiej w Dankowie.

Dziś (wtorek 31 lipca) kapłani pielgrzymowali promieniście w kilku kierunkach:

– w stronę parafii Danków, Lindów: abp senior Stanisław Nowak, ks. prof. Marian Duda, ks. Jacek Marciniec (proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Lindowie);

– w stronę parafii Zajączki-Parzymiechy-Jaworzno: ks. Piotr Klekociński i ks. Bartosz Lubczyński;

– w stronę parafii Starokrzepice: ks. Sławomir Masłowski (proboszcz parafii św. Jakuba w Krzepicach) i ks. Marek Szumilas (proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach);

– w stronę parafii Janiki: ks. Zbigniew Krutin (proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Janikach);

– w stronę parafii Iwanowice Duże – Opatów: ks. Maciej Woszczyk (proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie) i ks. Mariusz Łydżba (proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Iwanowicach Dużych).

W środę 1 sierpnia “Modlitwa serc i stóp kapłańskich” przejdzie przez dekanat praszkowski. Rozpocznie się ona od Mszy św. pod przewodnictwem abp. seniora Stanisława Nowaka o godzinie 8.00 w Sanktuarium NMP Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia.

Zdjęcia: ks. prof. Marian Duda, ks. Piotr Klekociński, ks. Bartosz Lubczyński, Paweł Kmiecik