Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat mykanowski

Wierzchowisko, Lubojna, Rybna, Cykarzew, Rudniki, Kościelec i Mykanów – to miejscowości, przez które dziś przeszła „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Był to 33 dzień trwającej od 16 lipca wielkiej akcji modlitewnej kapłanów Kościoła częstochowskiego, w ramach której księża, diakoni, klerycy i osoby świeckie pielgrzymują od parafii do parafii każdego dnia w innym dekanacie modląc się i poszcząc o chlebie i wodzie.

Kapłani pielgrzymowali w dwóch trasach. Pierwsza z nich rozpoczęła się od Mszy św. w parafii Miłosierdzia Bożego w Rudnikach. Po Eucharystii w Rudnikach kapłani wyruszyli w kierunku Kościelca i Mykanowa. Na tej trasie pielgrzymowali: ks. prof. Marian Duda, ks. Zdzisław Simiński (proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rudnikach) oraz ks. Andrzej Pękalski (proboszcz parafii św. Leonarda Opata w Mykanowie).

Druga trasa rozpoczęła się od parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Wierzchowisku, skąd pielgrzymi dotarli do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie. Tam o godzinie 8.00 rozpoczęła się Msza św. Po jej zakończeniu pielgrzymi wyruszyli w kierunku Rybnej i Cykarzewa. Wśród pielgrzymów był ks. Robert Rajczyk, (proboszcz parafii w Lubojnie), ks. Szymon Gołuchowski (proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie) oraz ks. Rafał Wujec (misjonarz na Kubie i w Ekwadorze w latach 2009-2018).

Do zakończenia „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pozostały 3 dni: w sobotę kapłani będą pielgrzymować przez dekanat mstowski, w niedzielę – olsztyński, a w poniedziałek – żarecki.

PK