Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat NMP Pocieszenia w Wieluniu

„W niebie nie będzie spojrzeń obojętnych gdyż wszyscy wybrani poznają, że zawdzięczają sobie nawzajem łaski które im wysłużyły koronę” – to myśl św. Teresy od Dzieciątka Jezus na 19 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, która w piątek 3 sierpnia przeszła przez dekanat NMP Pocieszenia w Wieluniu.

Pielgrzymka była podzielona na dwie trasy. Pierwsza rozpoczęła się w Białej od Mszy św. o godzinie 7.00, po Eucharystii kapłani wyruszyli w kierunku Łyskorni, Naramic i parafii w Chojnach, gdzie zakończyli swoją trasę. Druga grupa uczestniczyła w Eucharystii o 7.00 w parafii w Kadłubie, z której pielgrzymi poszli w kierunku Gaszyna, trzech wieluńskich parafii  (św. Barbary, św. Józefa i Nawiedzenia NMP), a następnie przez parafie w Dąbrowie i Raczynie do Czarnożył.

W sobotę kapłani wyruszą po drugim wieluńskim dekanacie – dekanacie św. Wojciecha w Wieluniu. Pielgrzymi wyruszą w dwóch trasach. Pierwsza z nich rozpocznie się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii św. Andrzeja Boboli w Masłowicach pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, a druga – od Eucharystii o 7.00 w parafii św. Stanisława BM w Wieluniu.

Zdjęcia: ks. prof. Marian Duda, Paweł Kmiecik