Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat NSPJ w Radomsku

Zakończył się 30 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. We wtorek 14 sierpnia uczestnicy pielgrzymki przemierzali dekanat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku.

Pielgrzymowanie po radomszczańskim dekanacie rozpoczęło się od Mszy św. o godzinie 8.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który po Mszy św. pieszo wyruszył na pielgrzymi szlak.

Dziś pielgrzymowali również m.in. ks. prof. Marian Duda, ks. Łukasz Dyktyński, ks. Piotr Hernoga i księża z dekanatu. „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” po wyjściu z parafii NSPJ w dzielnicy Kowalowiec wyruszyła w dwóch trasach – pierwsza wiodła przez parafię św. Maksymiliana Marii Kolbego, parafię Miłosierdzia Bożego, a następnie parafię bł. Michała Kozala, św. Jadwigi Królowej, NMP Królowej Polski i św. Marii Magdaleny. Pielgrzymi z drugiej trasy odwiedzili parafię św. Rocha w Stobiecku Miejskim, kościół w Ładzicach, parafię św. Rozalii w Radziechowicach i parafię bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach.

W środę 15 sierpnia „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez dekanat gidelski. Akcja zakończy się w poniedziałek 20 sierpnia, pielgrzymi przejdą jeszcze kolejne przez dekanaty: kłomnicki, mykanowski, mstowski, olsztyński i żarecki.

PK