Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat rozprzański

Gmina Rozprza i gmina Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim – to okolice, przez które w piątek 10 sierpnia przemierzała „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”. Uczestnicy „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymują od parafii do parafii modląc się, poszcząc o chlebie i wodzie oraz niosąc krzyż z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie”.

Piątkowa pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. o godzinie 7.00 w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie. Po Eucharystii pielgrzymka wyruszyła z bogdanowskiej parafii w dwóch grupach – w pierwszej uczestniczyli ks. Tomasz Błaszczyk, ks. Rafał Środa, ks. Dawid Szymoniak oraz lektorzy parafii Bogdanów. Trasa wiodła przez Wolę Krzysztoporską do Rozprzy. W drugiej grupie pielgrzymowali: ks. Wojciech Gonera, ks. Grzegorz Paszka, ks. Zbigniew Biedroń oraz lektorzy parafii Bogdanów, którzy poszli w kierunku Parzniewic, Niechcic, Mierzyna i Lubienia.

W sobotę 11 sierpnia kapłańska pielgrzymka przejdzie przez dekanat gorzkowicki, a w niedzielę 12 sierpnia – dekanat kodrąbski.

PK