Kościół stacyjny w parafii św. Jadwigi Królowej

Od Środy Popielcowej częstochowski Kościół pielgrzymuje codziennie do innej świątyni, zgodnie z zainicjowaną przez abp. Wacława Depo akcją Kościoły stacyjne miasta Częstochowy. W sobotę 30 marca miejscem Adoracji Najświętszego Sakramentu i sprawowania Eucharystii był kościół św. Jadwigi Królowej. Proboszcz parafii, ks. Jarosław Ginter, cieszył się z wyróżnienia, jakim jest wyznaczenie kościoła parafialnego na kościół stacyjny oraz podkreślał wagę intencji inicjatywy – modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne:
– Nasz kościół stał się dzisiaj kościołem stacyjnym.To wielkie wyróżnienie dla całej naszej wspólnoty. Dzisiaj jest też dzień rekolekcji wielkopostnych, dzień sakramentu pokuty i pojednania, więc tym bardziej serca nasze, już przygotowane przez spowiedź, napełnione obecnością Boga, jeszcze mocniej modląc się wypraszają tak bardzo potrzebne powołania w Kościele częstochowskim. Dlatego inicjatywa naszego Księdza Arcybiskupa jest dla nas wielką mobilizacją do tego, że ta modlitwa trwa dziś, ale jest też inspiracją. 9 Róż Żywego Różańca z naszej parafii ma za zadanie, oprócz intencji Kościoła, modlić się o te powołania kapłańskie dla naszej archidiecezji. O powołania do służby Bogu w Kościele. Dzisiejszy dzień jest umocnieniem naszej modlitwy i zobowiązaniem do dalszej troski i pamięci o tej intencji.
Kościołem stacyjnym w IV niedzielę Wielkiego Postu, niedzielę Laetare, będzie kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. rozpocznie się o godz. 17.00.

ZD